Aizsardzības ministrs atklās virtuālo pārtikas hakatonu

16.12.2020
Pasākumi
Latvijā
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 17. decembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās virtuālo pārtikas hakatonu, kura mērķis ir izstrādāt modeli noturīgai pārtikas piegāžu ķēdei, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku pārtikas apgādi krīzes situācijā.

Savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore Irina Pilvere hakatona dalībniekus iepazīstinās ar pētniecības projekta “Vietējo pārtikas ķēžu pārstrukturizēšana un noturības stiprināšana krīzes un pēckrīzes laikā Latvijā” galvenajiem secinājumiem. 

Hakatonā piedalīsies pārtikas ražotāji, apstrādātāji, loģistikas uzņēmumi, vairumtirgotāji un zinātnieki, lai kopīgi meklētu risinājumus tam, kā vislabāk organizēt Nacionālo bruņoto spēku apgādi ar pārtiku krīzes situācijā, sniedzot savu ieguldījumu visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanā.

Dalībnieku piedāvātos risinājumus un priekšlikumus aizsardzības nozare iespēju robežās ņems vērā turpmākajos Nacionālo bruņoto spēku pārtikas nodrošinājuma iepirkumos.

Hakatona darbs notiks tematiskajās grupās – “Augļi un dārzeņi”, “Graudaugu produkti”, “Gaļa, zivis un olas” un “Piens un piena produkti”. Darba grupu dalībniekus konsultēs eksperti no Konkurences padomes, Iepirkumu uzraudzības biroja,  Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Zemkopības ministrijas, Aizsardzības ministrijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, atbildot uz jautājumiem, piemēram,  par normatīvo regulējumu un Nacionālo bruņoto spēku vajadzībām. 

Veiksmīgāko un inovatīvāko hakatonā izstrādāto risinājumu autori saņems balvas no Aizsardzības ministrijas, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas.

Virtuālo pārtikas hakatonu organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju. 

Jau ziņots, ka 2016. gadā Aizsardzības ministrija parakstīja vienošanos par sadarbību ar Latvijas pārtikas ražotājiem, lai veicinātu Nacionālo bruņoto spēku nepārtrauktu apgādi ar augstākās kvalitātes un vides standartiem atbilstošu lauksaimniecības un pārtikas nozares produkciju, vienlaicīgi sekmējot nacionālās tautsaimniecības attīstību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv