Atbalsts Ukrainai

Nepieciešamais atbalsts Ukrainas bruņotajiem spēkiem

Lai stiprinātu Ukrainas sabiedrību un bruņotos spēkus karadarbības laikā, aicinām sazināties ar Aizsardzības ministriju uzņēmumus, kuri ir gatavi un vēlas ziedot pirmās palīdzības medicīnas preces, pārtiku ar ilgu derīguma termiņu vai citu palīdzību.

Šeit ir pieejams palīdzības preču saraksts.

Vairāk informāciju par palīdzības sniegšanu ir iespējams saņemt rakstot uz PalidzibaUkrainai@mod.gov.lv.

Aizsardzības ministrija uzsver, ka Ukrainas bruņotajiem spēkiem nepieciešamo individuālo ekipējumu, ko tirgo īpaši licencēti uzņēmumi, privātpersonas iegādāties nevar, kā arī militāro vai divējāda lietojuma preču nosūtīšanai nepieciešama eksporta licence (tālr. +371 67016430).

Individuālā atbalsta iespējas iedzīvotājiem

Aizsardzības ministrija aicina ikvienu sniegt humanitāro atbalstu Ukrainas kara bēgļiem sazinoties ar Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju, kā arī sadarbojoties ar labdarības organizācijām ‘’Ziedot.lv’’ un ''www.redcross.lv'', kā arī nevalstisko organizāciju ‘’www.ukraine-latvia.com/lv’’.

Ekonomikas ministrijas mājas lapā: www.em.gov.lv/lv ir uzskaitītas vairākas vietnes, kur ikviens var norādīt savas individuālās palīdzības iespējas.

Ukrainas Nacionālā banka atvērusi kontu Ukrainas bruņoto spēku atbalstam, lai saņemtu pārvedumus no starptautiskajiem partneriem un donoriem -  UA843000010000000047330992708. Rekvizīti ziedojumiem ārpus ES: https://bit.ly/ZiedoUkrainasArmijai

  • Informējam, ka veicot ziedojuma pārskaitījumu var tikt piemērota komisijas maksa!

 

Vairāk informācijas par iespējām sniegt individuālo palīdzību:

Vienotais palīdzības koordinēšanas centrs Ukrainai un Ukrainas kara bēgļiem

Vienotais diennakts tālrunis: +371 27380380