2018. gadā aizsardzības nozares iepirkumiem plānoti 234 miljoni eiro, un lielākie finanšu resursi paredzēti transportlīdzekļu, munīcijas, bruņojuma un individuālā ekipējuma iegādei.

Transportlīdzekļu iegādei paredzēti 28%, munīcijas  –  15%, bruņojuma – 13% un individuālā ekipējuma iegādei  –  8% no iepirkumiem plānotās kopsummas. 

2018. gadam plānotais finansējums  ietver gan ilgtermiņa saistības jau no esošajiem iepirkumu līgumiem, gan arī finansējumu, kuru paredzēts izmantot tām līgumsaistībām, kuras paredzēts noslēgt šogad. 70% no plānotā finansējuma tiks izlietoti jau noslēgto saistību segšanai.

Šogad īpaša uzmanība tiek pievērsta individuālā ekipējuma iepirkumiem, kas ir noteikti kā prioritāri, lai nodrošinātu Nacionālo bruņoto spēku profesionālā dienesta karavīru un zemessargu apgādi. 

 

Aicinām iesniegt projektus grantu programmā! Kopējais pieejamais Aizsardzības ministrijas līdzfinansējums ir 50 000 eiro, atbalsta īpatsvars - 50%.

Iespēja saņemt informāciju par jaunumiem e-pastā

Lai pierakstītos jaunumiem aizsardzības industrijai un pētniekiem, lūdzam sūtīt savu kontaktinformāciju uz kanceleja@mod.gov.lv ar norādi "Industrijas un pētniecības jaunumi"

Uzņēmēju atbalsts karavīriem

Uzņēmēju atbalsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir ļoti nozīmīgs. 

Viens no veidiem, kā uzņēmēji atbalsta karavīrus, ir  akcija Nacionālo bruņoto spēku starptautisko operāciju veterānu atbalstam.

Otrs nozīmīgs atbalsta veids - uzņēmēju atbalsts zemessargiem, ļaujot viņiem doties uz militārajām mācībām.