2019. gadā valsts aizsardzības spēju paaugstināšanai aizsardzības finansējums tiek saglabāts divu procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta. 

2019. gada budžets ir par aptuveni 1,7% lielāks nekā pērn, un šī gada budžets tiek sadalīts trīs nozīmīgās kategorijās: 35% investīcijas, 30% uzturēšana, 35% personāls.

Lai attīstītu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas, 2019. gadā gandrīz 59% no kopējā aizsardzības nozarē plānotā iepirkumu finansējuma paredzēti jauniegādēm. Lielākos finanšu resursus plānots atvēlēt sakaru un informācijas tehnoloģiju, bruņojuma, transportlīdzekļu, kā arī munīcijas iegādēm.

Sakaru un informācijas tehnoloģiju iegādei paredzēti 19%, bruņojumam – 18%, transportlīdzekļiem un speciālajai tehnikai – 18%, bet munīcijai – 11% no iepirkumiem plānotā finansējuma.  

Iespēja saņemt informāciju par jaunumiem e-pastā

Lai pierakstītos jaunumiem aizsardzības industrijai un pētniekiem, lūdzam sūtīt savu kontaktinformāciju uz kanceleja@mod.gov.lv ar norādi "Industrijas un pētniecības jaunumi"

Uzņēmēju atbalsts karavīriem

Uzņēmēju atbalsts Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ir ļoti nozīmīgs. 

Viens no veidiem, kā uzņēmēji atbalsta karavīrus, ir  akcija Nacionālo bruņoto spēku starptautisko operāciju veterānu atbalstam.

Otrs nozīmīgs atbalsta veids - uzņēmēju atbalsts zemessargiem, ļaujot viņiem doties uz militārajām mācībām.
 

Noderīgi jaunumi uzņēmējiem

Uzzini par Latvijas un starptautiskajiem konkursiem, grantiem, konferencēm un semināriem.