Par Aizsardzības ministriju

Aizsardzības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde aizsardzības nozarē, kas tieši pakļauta aizsardzības ministram. 

Latvijas valsts aizsardzības pamatuzdevums ir savlaicīgi prognozēt un novērst valsts militāro apdraudējumu, garantēt valsts neatkarību, teritoriālo nedalāmību un iedzīvotāju drošību. 

Aizsardzības ministrija izstrādā un īsteno valsts aizsardzības politiku, plāno valsts aizsardzībai nepieciešamos līdzekļus un pasākumus un nodrošina valsts aizsardzībā iesaistītā personāla pārvaldi un militāro izglītību. Aizsardzības ministrs veic civilo kontroli pār Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un citām ministrijas padotībā esošajām institūcijām. 

Vadība

Aizsardzības budžets

Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets paredz ne mazāk kā 2% no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm atvēlēt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem.

 

Pabalsti, izdienas pensijas, atvaļinātu karavīru veselības aprūpe

Uzzini, kā saņemt:

  • Veselības bojājuma pabalstu karavīriem

  • Militārpersonas izdienas pensiju

  • Atvaļināto karavīru veselības aprūpi

Kontakti medijiem

Anete Gnēze

Preses nodaļas vadītāja

26474087

anete.gneze@mod.gov.lv

Par aizsardzības nozares - Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku komunikāciju ar medijiem - atbild Preses nodaļa.

Lai pieteiktu intervijas vai uzdotu jautājumus, lūdzam rakstīt uz e-pastu prese@mod.gov.lv vai sazināties ar Preses nodaļas vadītāju vai preses virsniekiem.

Kontakti trauksmes cēlējiem

pulkvežleitnants Rolands Moļņiks

Ģenerālinspekcijas nodaļas vadītāja vietnieks

67335252

trauksme@mod.gov.lv

Par aizsardzības nozares - komunikāciju ar trauksmes cēlējiem  - atbild Audita un inspekcijas departamenta Ģenerālinspekcijas nodaļa.

Trauksmes ziņojumus iesniedz saskaņā ar Trauksmes celšanas likumu, papildus informācija atrodama Valsts kancelejā

Trauksmes cēlēja ziņojumu var iesniegt tiešsaistē tīmekļvietnē www.trauksmescelejs.lv.

Lai uzdotu jautājumus par trauksmes celšanu, lūdzam sazināties ar plt. Rolandu Moļņiku vai trauksmes cēlēju kontaktpunktu – Valsts kanceleju.

 

Kur mūs atrast

Adrese: K. Valdemāra iela 10/12, Rīga, LV-1473

Tālrunis: 67335113 (kanceleja) , 67335093 (žurnālistu jautājumiem) 

E-pasts: pasts@mod.gov.lv

Rekvizīti: Reģ.Nr.90000022632

Banka: Valsts kase, TRELLV22

Konts: LV38TREL2100011017000

Aizsardzības ministrijas darba laiks:

Pirmdiena - ceturtdiena no plkst. 8.15 līdz plkst. 17.00
Piektdiena no plkst. 8.15 līdz plkst.15.45.

Ērtākai un ātrākai informācijas apmaiņai un pakalpojumu saņemšanai iesakām izmantot elektroniskos saziņas līdzekļus un eparakstu. Sīkāka informācija par eparakstu - www.eparaksts.lv

Sazinieties ar mums rakstot uz drošu e-adresi!

Lūdzam neizmanto e-pastu gadījumos, kad nepieciešams nodot fiziskās personas datus, komercinformāciju un citu aizsargājamu informāciju!

Apmeklētāju pieņemšana:

Katra mēneša pirmajā pirmdienā no plkst.15.00 līdz plkst.17.00.

Apmeklētājiem iepriekš jāpiesakās, norādot izskatāmo jautājumu, vēlamo apmeklējuma laiku, kā arī kontaktinformāciju, sazinoties pa tālruni 67335114 vai nosūtot e-pastu uz adresi: pasts@mod.gov.lv