Aizsardzības ministrs tiksies ar Čehijas vēstnieku Latvijā

09.07.2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 11.jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar Čehijas vēstnieku Latvijā Miroslavu Koseku (Miroslav Kosek), lai pārrunātu reģionālās drošības situāciju, turpmāko divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī sadarbību NATO ietvaros.

Čehija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus Latvijā pilda aptuveni 60 Čehijas bruņoto spēku karavīri. Tāpat Čehija uz Latviju nosūtījusi arī vairākas bruņoto spēku tehnikas vienības.

Čehija sniedz būtisku ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, atbalstot arī NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas valstīm. Šogad 12. martā Čehija atzīmēja 20.gadadienu kopš pievienošanās NATO.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1300 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv