Albānijas aizsardzības ministre apmeklē Latviju

07.05.2019
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

7. maijā vizītē Latvijā uzturējās Albānijas aizsardzības ministre Olta Džačka, lai apmeklētu Albānijas karavīru, kurš ārstēšanos turpina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā, kā arī sniegtu atbalstu karavīriem, kuri negadījumā apmācību laikā zaudējuši dienesta biedru.

Vizītē Latvijā Albānijas aizsardzības ministri pavadīja Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Staķis, Albānijas militārais pārstāvis NATO ģenerālmajors Nazmi Cahani un Polijā rezidējošais Albānijas aizsardzības atašejs pulkvedis Fadils Ciroku. Aizsardzības ministre arī  tikās ar Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieku ģenerālmajoru Ivo Mogiļniju, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas vadību un karavīriem.

Jau ziņots, 6. maijā militāro apmācību laikā Ādažu poligonā notika negadījums, kura laikā dzīvību zaudēja viens Albānijas bruņoto spēku karavīrs un divi tika ievainoti.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Informāciju sagatavoja:
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv