Latvijas Kara muzejā notiks lekcija “Karadarbības kiberdimensija”

26.05.2019
Starptautiskā sadarbība
NATO
Pasākumi
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 29. maijā, plkst. 10.30 Latvijas Kara muzejā notiks Apvienotās Karalistes nacionālās pārstāves NATO Kooperatīvās kiberaizsardzības izcilības centrā Klēras Leinas (Clare Lain) lekcija “Karadarbības kiberdimensija”, ko rīko Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs.

Lektore sniegs ieskatu karadarbības kiberdimensijas attīstībā, izskaidros tās būtību un iemeslus tam, kāpēc kibertelpa ir būtisks elements mūsdienu karadarbībā. Tāpat lekcijā tiks kliedēti mīti par kibertelpu karadarbības kontekstā, kas ir aktuāls temats gan indivīdiem, gan sabiedrībai kopumā.

NATO Kooperatīvās kiberaizsardzības izcilības centra Stratēģijas nodaļā K. Leina izstrādā NATO kibertelpas operāciju doktrīnu un organizē seminārus civilo un militāro organizāciju vecākajiem vadītājiem.

K. Leinas pētniecības intereses ietver kibertelpas lomu un atbildes reakcijas hibrīdkara scenārijā, sabiedrības rīcību lielākajos kiberincidentos, kā arī kibertelpas ietekmi uz citām disciplīnām, piemēram, izlūkdienestu, Igaunijas jaunuzņēmumu kopienu un Militāro policiju.

Reģistrēties K. Leinas lekcijai Latvijas Kara muzejā iespējams šeit: https://ej.uz/appformCL

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs pēta aizsardzības un drošības politikas jautājumus, formulē rekomendācijas rīcībpolitikai, veic pētījumus par Latvijas bruņoto spēku attīstību, organizē seminārus, diskusijas un konferences par aktuālajiem drošības un aizsardzības jautājumiem, īsteno starptautisko sadarbību aizsardzības un drošības politikas jautājumu pētniecībā, kā arī sniedz nozīmīgu ieguldījumu bruņoto spēku virsniecības izglītībā. 2018. gada aprīlī Drošības un stratēģiskās pētniecības centram piešķirts zinātniskā institūta statuss.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv