Pabriks apbalvos jaunsargus par labiem rezultātiem “Tet” Rīgas maratonā

28.05.2019
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 30. maijā,  aizsardzības ministrs Artis Pabriks apbalvos jaunsargus, kuri ieguva labus rezultātus “Tet” Rīgas maratonā, skrienot vienotajā aizsardzības nozares komandā.  

Pateicības rakstu saņems jaunsargs Edvards Andris Prūsis, kurš 6 kilometru distancē aizsardzības nozares komandā ieguva 5. vietu, distanci veicot 29 minūtēs un 13 sekundēs, kā arī jaunsargs Klāvs Aišpurs kurš 6 km distanci noskrēja 29 minūtēs un 14 sekundēs, aizsardzības nozares komandā šajā distancē ieņemot 6. vietu. 

Tāpat aizsardzības ministrs apbalvos jaunsargu Dānielu Eglīti, kurš 10 kilometru distanci veica 44 minūtēs un 34 sekundēs, aizsardzības nozares komandā izcīnot 10. vietu, un jaunsargu Matīsu Liepu, kurš ieguva vislabāko rezultātu jaunsargu vidū 21 kilometra distancē, to veicot 1 stundā 58 minūtēs un 44 sekundēs. 

“Lepojos ar visiem jaunsargiem, kuri piedalījās maratonā, uzlabojot savu fizisko sagatavotību un trenējot izturību, kas palīdzēs sasniegt tālākos viņiem būtiskus mērķus jebkurā dzīves jomā. Pievienojoties aizsardzības nozares komandai, jaunsargi arī apliecināja savu piederību nozarei un gatavību iestāties par Latviju,” uzsver aizsardzības ministrs A. Pabriks. 

Aizsardzības nozares komandā augsto 2. vietu savā vecuma grupā 6 kilometru distancē ar rezultātu 23 minūtes un 10 sekundes izcīnīja aizsardzības nozares komandas pārstāvis Oskars Blaus. 

Aizsardzības nozares apakškomanda “Latvijas armijai 100”, kurā startēja Edgars Kokorevičs, Ilze Meijere un Kaspars Ušpelis, “Tet” Rīgas maratonā 42 kilometru distancē izcīnīja 3. vietu. Edgars Kokorevičs 42 kilometru distanci veica 3 stundās 19 minūtēs un 3 sekundēs, Ilze Meijere – 3 stundās 38 minūtēs un 23 sekundēs, bet Kaspars Ušpelis – 3 stundās 49 minūtēs un 47 sekundēs. 

Aizsardzības nozares komandu 29. Rīgas maratonā  pārstāvēja  rekordliels dalībnieku skaits – 900 aizsardzības nozares pārstāvji, kuru vidū bija Latvijas karavīri un zemessargi, jaunsargi, NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas karavīri, Aizsardzības ministrijas ierēdņi un darbinieki, kā arī padotības iestāžu darbinieki.

Jaunsardze ir brīvprātīga kustība, kurā iesaistās bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 21 gadam. Kustības mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā, veicināt bērnu un jauniešu garīgo un fizisko attīstību, pilnveidot un nostiprināt pilsonisko pašapziņu, organizēt saturīgu brīvā laika pavadīšanu, sniegt zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas dzīvē, darbā un militārajā dienestā.

Šobrīd Jaunsardzes kustībā aktīvi darbojas vairāk nekā 8000 bērnu un jauniešu. Jaunsargu apmācība notiek visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv