Pabriks filmas “Dvēseļu putenis” preses konferencē informēs par aizsardzības nozares ieguldījumu

06.11.2019
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 8. novembrī, plkst. 12.30 Rīgas Latviešu biedrības namā aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalīsies filmas “Dvēseļu putenis” preses konferencē, lai informētu par aizsardzības nozares ieguldījumu filmas tapšanā. 
Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki ir atbalstījuši filmas “Dvēseļu putenis”  tapšanu jau no pirmajām tās uzņemšanas dienām. 

Latvijas kara drāmas “Dvēseļu putenis” masu skatu uzņemšanā kopumā piedalījās ap 200 karavīru, kā arī zemessargi un jaunsargi. Tāpat arī aizsardzības ministrs A. Pabriks piedalījās filmas noslēdzošās epizodes uzņemšanā, kas ataino Lāčplēša Kara ordeņa piešķiršanu mājās pārnākušajiem latviešu strēlniekiem.

Vairāku filmas epizožu uzņemšanai Nacionālie bruņotie spēki atvēlēja īpaši izraudzītas vietas Ādažu poligonā, kā arī nodrošināja, piemēram, teltis, sildītājus, automašīnas ar ūdens cisternām, lauka virtuvi, ģeneratorus un hidrotērpus.

Tāpat aizsardzības nozare sniedza nepieciešamo materiāltehnisko atbalstu kaujas apstākļiem maksimāli pietuvinātu specefektu un  autentisku sprādziena skaņu radīšanai filmā. 

Vēsturiskā kara drāma “Dvēseļu putenis”, kas uzņemta pēc strēlnieka un rakstnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem, ir pirmais šī romāna ekranizējums. Tā vēsta par Latvijas valstij un bruņotajiem spēkiem būtisku posmu – Latvijas valsts un armijas izveides pirmsākumiem, strēlnieku gaitām vēl pirms valsts dibināšanas Pirmā pasaules kara laikā un jaunizveidotās Latvijas armijas pirmajām cīņām, zaudējumiem un uzvarām Latvijas Neatkarības kara laikā.

Filma tapusi studijā KULTFILMA, un tās režisors un producents ir Dzintars Dreibergs. 

Filmas “Dvēseļu putenis” pirmizrāde notiks 8. novembrī kinoteātrī “Kino Citadele”, Rīgā. Vienlaikus filmu sāks rādīt arī citos kinoteātros visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv