Vizītē Latvijā uzturēsies Vācijas aizsardzības ministre

08.10.2019
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 11. oktobrī, oficiālā vizītē Latvijā uzturēsies Vācijas aizsardzības ministre Annegrēta Krampa - Karenbauere (Annegret Kramp - Karrenbauer). 

Vizītes laikā A. Krampa - Karenbauere tiksies ar aizsardzības ministru Arti Pabriku, lai pārrunātu Latvijas un Vācijas sadarbību aizsardzības jomā, kā arī reģionālās un starptautiskās drošības situāciju.

Uzturoties Latvijā, Vācijas aizsardzības ministre arī tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un piedalīsies ikgadējā ārpolitikas un drošības forumā “Rīgas konference 2019”. 

Vācijas bruņotie spēki sniedz nozīmīgu ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, tostarp vadot NATO paplašinātās klātbūtnes Lietuvā kaujas grupu, atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas, kā arī piedaloties NATO 1. pastāvīgajā jūras pretmīnu grupā un 1. pastāvīgajā Jūras spēku grupā.

Tāpat Vācijas bruņoto spēku karavīri veic dienesta pienākumus Latvijā izvietotajā NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā un NATO spēku integrācijas vienībā, kā arī regulāri piedalās militārajās mācībās gan Latvijā, gan ārvalstīs, sadarbojoties ar Latvijas un citu NATO valstu bruņoto spēku karavīriem.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

11. oktobrī aicinām apmeklēt Latvijas un Vācijas aizsardzības ministru preses konferenci  Aizsardzības ministrijā, kas notiks no  plkst. 12.15 līdz 12.50. 

Lūdzam pieteikt dalību preses konferencē līdz 10. oktobra plkst. 16.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu un pārstāvēto plašsaziņas līdzekli. 

Apmeklējot preses konferenci, lūdzam ierasties Aizsardzības ministrijā savlaicīgi – līdz plkst. 12.00. Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. 

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 11. oktobrī. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv