Ādažu bāzē atklās daudznacionālo divīzijas štābu "Ziemeļi"

05.03.2019
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 8. martā, plkst. 12.30 Ādažu bāzē Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Dānijas aizsardzības ministrs Klauss Jorts Frederiksens (Claus Hjort Frederiksen) un Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks (Jüri Luik) atklās daudznacionālo divīzijas štābu "Ziemeļi".

Svinīgajā ceremonijā piedalīsies arī daudznacionālā divīzijas štāba “Ziemeļi” komandieris ģenerālmajors Flemings Matiasens (Flemming Mathiasen) un štāba izveides galvenās komitejas priekšsēdētājs flotiles admirālis Frenks Trojans (Frank Trojahn).

“Daudznacionālā divīzijas štāba "Ziemeļi" izveidošana ir ļoti nozīmīgs solis ne tikai Latvijas aizsardzības stiprināšanā, bet visa reģiona drošībai. Esam lepni, ka štābs atradīsies mūsu valstī,” gandarījumu pauž aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Štāba izveides mērķis ir uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā. Štāba uzdevumi būs aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus.

Daudznacionālais divīzijas štābs "Ziemeļi" būs efektīvs, militāri spējīgs štābs, kas nodrošinās vienotu komandvadību un būs gatavs komandēt divīzijas lieluma vienību, tostarp štāba ietvarvalstu bruņoto spēku vienības un Baltijas valstīs izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas. Sākotnēji divīzijas štābā dienesta pienākumus veiks virsnieki no ietvarvalstīm - Dānijas, Latvijas, Igaunijas. Iecerēts, ka štābam pievienosies arī citi NATO sabiedrotie.

Latvija divīzijas štāba darbībai nodrošinās virsniekus un administratīvo personālu štāba uzdevuma veikšanai, kā arī nepieciešamo infrastruktūru Ādažu bāzē.

Divīzijas štāba izveide Latvijā apliecina Latvijas ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā, vienlaikus demonstrējot vēlmi un spēju arvien vairāk iesaistīties kolektīvās aizsardzības stiprināšanā un militāri efektīvu risinājumu veidošanā, kas ilgtermiņā palielina NATO gatavību un spēju aizsargāt savas dalībvalstis.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Aiva Kokoriša
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv