Bezpilota lidaparātu ieviešanas projekts

Bezpilota lidaparātu ieviešanas mērķis ir attīstīt NBS izlūkošanas un novērošanas spējas. Projekta īstenošanas laiks ir no 2019. gada līdz 2027. gadam. 

Kopš 2019. gada Nacionālajos bruņotajos spēkos tiek īstenota bezpilota lidaparātu spējas attīstība, ieviešot dažādu kategoriju un veiktspēju bezpilota lidaparātu sistēmas (BPLAS) visos spēku veidos – gaisa, sauszemes un jūras, t.sk. Zemessardzē, tādējādi stiprinot Nacionālo bruņoto spēku novērošanas un izlūkošanas, kā arī netiešās uguns atbalsta vadības spējas. Tuvākajos gados NBS plānots attīstīt arī kaujas BPLAS, kā arī planējošās munīcijas spēju. Nacionālo bruņoto spēku rīcībā esošās bezpilota lidaparātu sistēmas tiek izmantotas izlūkinformācijas ieguvei, sabiedrības atbalstam, piemēram, bezvēsts pazudušo personu meklēšanai, atbalstam iekšlietu ministrijas struktūras u.c. uzdevumiem.

Aizsardzības nozare aktīvi iesaista vietējās bezpilota sistēmu industrijas pārstāvjus dažādu sistēmu attīstībā, iegādājoties, konsultējot un kopīgi izstrādājot NBS un citu valstu bruņotajiem spēkiem interesējošas BPLAS sistēmas, tādējādi nodrošinot piegāžu drošību un vietējās industrijas attīstību.