Aizsardzības ministra apbalvojums Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”

Izveidošana 

LR aizsardzības ministra apbalvojums Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē” dibināts 2020. gadā. 
Apbalvojumu piešķir ar mērķi izteikt atzinības apliecinājumu personai par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē, kurš reprezentē nozares esošo sasniegumu novērtējumu ciešā sasaistē ar nākotnes attīstības ideju.

Apbalvojums tiek pasniegts par ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē, kā arī par realizētiem jauniem aizsardzības spēju projektiem, aizsardzības spēju pilnveidošanu, izrādīto iniciatīvu stiprināt un attīstīt aizsardzības nozari un tās spējas.

Izskats un apraksts 

Goda zīme ir darināta no sudraba. Apbalvojuma priekšpusē (aversā) ar baltu emalju pārklāta astoņstaru saule ar apzeltītiem starpstariem. Goda zīmes centrā (medaljonā) apzeltīts ozola stumbrs ar baltas emaljas lapām uz tumši sarkanas emaljas fona.

Goda zīmes aizmugurē (reversā) uzraksts “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”. 
Goda zīmes muarē auduma lenta ir 32 mm plata. Lenta ir tumši pelēkā krāsā, tās malās sudraba krāsas joslas.
Goda zīmes ir numurētas.

Piešķiršanas kārtība 

Apbalvojumu “Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”” piešķir aizsardzības ministrs, izdodot par to pavēli. Kandidatūras apbalvojuma piešķiršanai izskata un iesniedz ministram Aizsardzības ministrijas Apbalvojumu komisija. 

Tiesības ieteikt personu apbalvošanai ar apbalvojumu “Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”” ir aizsardzības ministram, Aizsardzības ministrijas valsts sekretāram, Nacionālo bruņoto spēku komandierim, Aizsardzības ministrijas padotības iestādes vadītājam, iesniedzot ieteikuma dokumentus apbalvojumu izskatīšanas komisijai. 

Apbalvojumu “Goda zīme “Par īpašu ieguldījumu aizsardzības nozares izaugsmē”” personai piešķir tikai vienu reizi.

Nēsāšanas kārtība 

Apbalvojumu nēsā aiz valsts apbalvojumiem un aizsardzības ministra apbalvojumiem saskaņā ar Aizsardzības ministrijas 2006. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 11-NOT „Karavīru apbalvošanas reglaments” prasībām. Militārpersonas ikdienā pie formas tērpa nēsā lentes atgriezumu. 

AM ministra apbalvojums AM ministra apbalvojums 1

apbalvojums