Simbolika

Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas logotipu veido vairogs, kura pamatā ir Pulkveža Oskara Kalpaka bataljona vapenis, tādējādi mūsdienās saglabājot bataljona vēsturiskās simbolikas atveidu un militārās vēstures liecības.

POKPV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vienlaikus vairoga forma simbolizē drosmi un aizsardzību pret ienaidniekiem.

Sakrustotie zobeni simbolizē karavīra ieroci, spēku un gatavību aizstāvēt dzimteni. Logotipā tiek izmantoti sakrustoti Latvijas armijas virsnieka zobenu prototipi (pēc profesionālās vidusskolas absolvēšanas tiek iegūta jaunākā militārā instruktora kvalifikācija un sniegtas iespējas izaugsmei – studēt Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā).

Ozollapu vijums simbolizē spēku, pamatīgumu, cīņu un uzvaru.

Aizdegta lāpa ar uguns liesmu uz augšu simbolizē gaismu un tieksmi pēc zināšanām; vienlaikus tā simbolizē līderību, kas ir viena no skolā iegūstamajām kompetencēm.

Saule ap lāpu simbolizē dzīvību, uzplaukumu un attīstību. Saules atveidam kā prototips izmantota stilizēta pulkveža Kalpaka dzīves laikā 1918. gadā veidotā Latvijas valsts simbolika – mākslinieka Anša Cīruļa radītā uzlecošās saules emblēma, kas simbolizē brīvību. Saules atveidojums izvēlēts apļa formā, kas simbolizē pilnību, nepārtrauktību un bezgalību.