80% Latvijas iedzīvotāju valsts apdraudējuma gadījumā visvairāk satrauktu neziņa

26.11.2019
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas veiktā “Drošības mērījuma” datiem lielākā daļa jeb 80% respondentu atzinuši, ka valsts apdraudējuma gadījumā viņus visvairāk satrauktu neziņa – informācijas “vakuums”, neskaidrība par situācijas attīstību un rīcību krīzes gadījumā. Savukārt 19% aptaujāto norādījuši, ka viņus visvairāk satrauktu nespēja palīdzēt radiem un draugiem.

Kā liecina aptaujas dati, tikai 1% aptaujāto valsts apdraudējuma gadījumā uztrauktos par nespēju glābt materiālās vērtības.

Aptauju “Drošības mērījums” Aizsardzības ministrija veikusi sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat”. Aptauja veikta šī gada septembrī, un tajā piedalījās 1010 respondenti no visas Latvijas.

Jau ziņots, ka novembrī atklāts Baltijā pirmais aizsardzības un drošības tematiem veltīts ziņu portāls “Sargs.lv”, kura mērķis ir nodrošināt uzticamu, pārbaudītu un aktuālu informāciju par aizsardzības un drošības tematiem Latvijā un ārvalstīs, veicināt sabiedrības informētību par rīcību dažādās apdraudējuma situācijās, kā arī medijpratību informācijas telpas apdraudējumu jomā.

“Pašreizējā drošības situācijā darbs pie nacionālās informatīvās telpas stiprināšanas gūst arvien lielāku nozīmi. Lai spētu pasargāt sevi un savu ģimeni, ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt labi informētam. Esmu gandarīts, ka “Sargs.lv” lasītājus iepazīstina ne tikai ar aizsardzības nozares aktualitātēm un vēsturi, bet sniedz arī praktiskus ieteikumus un padomus rīcībai dažādās krīzes situācijās,”  uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā eksperte
Aiva Kuzņecova
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kuznecova@mod.gov.lv