Ādažos ierodas Dānijas un Vācijas karavīri

26.08.2015
Dienesta gaita
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šonedēļ Ādažos ierodas Dānijas un Vācijas karavīri, kas uzturēsies Latvijā līdz oktobra beigām un trenēsies kopā ar Latvijas bruņoto spēku karavīriem, kā arī piedalīsies starptautiskajās militārajās mācībās, tai skaitā mācībās „Sudraba bulta”, kas norisināsies no 14. līdz 29.septembrim.

 

Dānijas bruņotos spēkus Latvijā pārstāv vairāk nekā 160 karavīru no Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes, kas ieradušies Latvijā ar CV-90 kājnieku kaujas mašīnām.

 

Savukārt no Vācijas bruņotajiem spēkiem ieradušies vairāk nekā 60 karavīru no Gaisa spēkiem un Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes.

 

Šā gada 14.aprīlī, vizītes laikā Latvijā Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena, tiekoties ar aizsardzības ministru Raimondu Vējoni, pārrunāja drošības situācija reģionā un nepieciešamību nodrošināt ilgtermiņa sabiedroto klātbūtni Baltijas valstīs. Vācijas ministre apliecināja, ka Vācija gatavojas jau šogad uz dažādām mācībām nosūtīt karavīrus.

 

Savukārt šā gada 5.februārī NATO aizsardzības ministru sanāksmes laikā aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis ar Dānijas aizsardzības ministru Nikolaju Vamenu parakstīja atjaunoto saprašanās memorandu un politiskās vīzijas dokumentu, kas paredzēja plašāku sadarbību, tai skaitā ciešāku sadarbību militāro mācību jomā.

 

Informāciju sagatavoja:
Daina Ozoliņa
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Tālrunis: 67335224, 26174707
E-pasts: daina.ozolina@mod.gov.lv