Ādažu bāzē atklās jaunuzbūvēto kazarmu

Infrastruktūra
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 11. decembrī, plkst. 10.00 Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis piedalīsies svinīgajā jaunās kazarmas ēkas atklāšanas ceremonijā.

Kazarma paredzēta Latvijas karavīru izmitināšanai, un tajā varēs izvietot līdz 450 karavīru. Kazarma ir 7731  kvadrātmetru liela četrstāvu ēka, un tās būvniecība tika uzsākta pagājušā gada decembrī.

Daudzfunkcionālās kazarmas būvniecības projekta kopējās izmaksas ir 7,78  miljoni eiro (bez PVN). Projektu īstenoja būvuzņēmums SIA "Abora".

Šī ir pirmā no četrām šāda tipa kazarmām, kuras plānots būvēt Ādažu bāzē, radot papildu izmitināšanas iespējas gan Latvijas, gan sabiedroto spēku karavīriem, kas ierodas Latvijā uz apmācību vai rotācijas laiku. Trešās un ceturtās kazarmas būvniecībai plānots piesaistīt NATO Drošības investīciju programmas līdzfinansējumu.

Līdz šim Ādažu bāzē uzbūvētas četras trīsstāvu kazarmas. Katras ēkas platība ir 3000 kvadrātmetru, un katrā no tām var izvietot līdz 304 karavīrus. Šī kazarmu kompleksa pirmā ēka tika atklāta 2014. gada novembrī, otrā – 2016. gada oktobrī, bet trešā un ceturtā – 2017. gada augustā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv