Ādažu bāzē “LMT” un NATO demonstrēs nākotnes sakaru tīklu tehnoloģijas

25.10.2023
Latvijā
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 27. oktobrī, Ādažu bāzē Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa un Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Švinka apmeklēs jaunāko pētniecības un attīstības iniciatīvu demonstrāciju 5G militārā pielietojuma testa vidē, ko īstenos mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmums “LMT” sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NATO Sabiedroto Transformācijas pavēlniecību (Allied Command Transformation).

“LMT” nodrošinātajā 5G testa vidē NATO testēs pavisam 12 dažādu operacionālo tehnoloģiju pielietojumu. Pasākuma laikā varēs vērot virtuālās un papildinātās realitātes, bezpilota transportlīdzekļu, sensoru un lietojumprogrammu izmantošanu taktiskā 5G vidē. Tāpat alianse pārbaudīs 5G tehnoloģiju spēju uzlabot telemedicīnas pakalpojumu sniegšanu militārajam personālam.

Testējot nākamās paaudzes telekomunikāciju tīklu jaunās iespējas, Sabiedroto Transformācijas pavēlniecība pētīs, kā 5G spēja nodrošināt savienojumus ar īpašu uzticamību un zemu latentumu var radīt nebijušas iespējas NATO sakaru un informācijas apritē. 

Pasākumā varēs vērot arī 5G tehnoloģiju izmantošanu ar mērķi uzlabot NATO spēku informētību un reaģēšanas ātrumu nākotnes potenciālajos konfliktos, veicinot alianses digitālo transformāciju un pāreju uz daudzdisciplīnu operācijām.

"LMT" un Sabiedroto Transformācijas pavēlniecība sadarbībā ar Latvijas aizsardzības nozari operacionālo tehnoloģiju pielietojumu Ādažu bāzes 5G militārā pielietojuma testa vidē izmēģina no 23. līdz 27. oktobrim.

Jau vēstīts, ka šogad augustā Aizsardzības ministrija un NATO Apvienoto spēku Eiropā virspavēlniecības štāba Transformācijas pavēlniecība parakstīja vienošanos par 5G militārā pielietojuma testa vides izmantošanu. Parakstītais saprašanās memorands sniedz NATO piekļuvi Nacionālo bruņoto spēku mūsdienīgās 5G testa vides izmantošanai.

Aizsardzības inovāciju 5G testa vide Ādažu bāzē ir viens no NATO Aizsardzības Inovāciju Akseleratora Ziemeļatlantijas reģiona programmas (Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic (DIANA) testa centriem, kurā radīta ekosistēma jaunās paaudzes bezvadu tehnoloģiju attīstīšanai un izmēģināšanai. 

5G testa vidi Nacionālie bruņotie spēki Ādažu bāzē izveidoja 2020. gadā sadarbībā ar uzņēmumu “LMT”, un tā dod iespēju attīstīt un izmēģināt dažādus sensoru, aizsardzības sistēmu un platformu, tai skaitā, bezpilota risinājumus, būtiski veicinot Latvijas un sabiedroto valstu militārās nozares tehnoloģisko attīstību.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt aizsardzības inovāciju demonstrējumu Ādažu bāzē 27. oktobrī no plkst. 11.00 līdz 13.00, ierodoties pie Ādažu bāzes kontrolpunkta līdz plkst. 10.30. 

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību tajā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 26. oktobra plkst. 16.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību. Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 27. oktobrī.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335093
E-pasts: prese@mod.gov.lv