Ādažu bāzē viesosies 23 sabiedroto valstu vēstnieki un Slovākijas ārlietu ministrs

30.01.2020
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 31. janvārī, Ādažu bāzē aizsardzības ministrs Artis Pabriks tiksies ar 23 NATO un Eiropas Savienības valstu Latvijā rezidējošajiem vēstniekiem, kā arī Slovākijas ārlietu ministru Miroslavu Lajčāku (Miroslav Lajčák).

Sabiedroto valstu vēstnieki un aizsardzības atašeji iepazīs Ādažu bāzi, tiksies ar Mehanizētās kājnieku brigādes komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru, kā arī NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā un daudznacionālajā divīzijas štābā “Ziemeļi” dienesta pienākumus pildošajiem karavīriem.

Pēc tam aizsardzības ministrs Ādažu bāzē ar Slovākijas ārlietu ministru M. Lajčāku pārrunās reģionālās drošības jautājumus, kā arī valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā un NATO ietvaros.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Polijas, Kanādas, Slovākijas, Slovēnijas, Melnkalnes un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Latvijā atrodas lielākais Slovākijas kontingents, kas dienesta pienākumus pilda ārpus savas valsts robežām. Slovākijas bruņoto spēku mehanizētā kājnieku rota Latvijā izvietota, īstenojot NATO samitā Varšavā pieņemto lēmumu par Višegradas valstu bruņoto spēku iesaisti Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

Daudznacionālajā divīzijas štābā “Ziemeļi”, kas 2019. gada martā tika atklāts Ādažu bāzē, dienesta pienākumus veic virsnieki no Dānijas, Latvijas, Igaunijas un Kanādas.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv