Ādažu bāzi apmeklēs Spānijas premjerministrs

05.07.2021
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 7. jūlijā, Ādažu bāzi apmeklēs Ministru prezidents Krišjānis Kariņš un Spānijas premjerministrs Pedro Sančess (Pedro Sánchez Pérez - Castejón), kurš uzturēsies oficiālā vizītē Latvijā. 

Abu valstu premjerministri Ādažu bāzē piedalīsies svinīgā ceremonijā, kuras laikā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vienību parāde un svecīšu nolikšana, godinot kritušo karavīru piemiņu. 

Ādažu bāzē amatpersonas arī tiksies ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes  komandieri pulkvedi Sandri Gaugeru un NATO daudznacionālās kaujas grupā Latvijā komandieri pulkvežleitnantu Enno Kerkofu (Enno Kerckhoff), lai pārrunātu sabiedroto valstu bruņoto spēku sadarbību reģionālās drošības stiprināšanā, kā arī apskatīs militāro tehniku. 

Viesojoties Ādažu bāzē, Spānijas premjerministrs P. Sančess arī tiksies ar Spānijas kontingenta karavīriem, kas pilda dienesta pienākumus NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā.

Spānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus NATO daudznacionālajā kaujas grupā Latvijā pilda vairāk nekā 300 Spānijas karavīru no mehanizētās kājnieku rotas. Spānija Latvijā izvietojusi arī bruņoto spēku tehniku, tajā skaitā tankus “Leopard”, kājnieku kaujas mašīnas “Pizarro”, atbalsta tehniku, kā arī inženieru un loģistikas vienību.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Jau ziņots, ka 2016. gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Spānijas Gaisa spēki regulāri piedalās NATO Baltijas valstu Gaisa patrulēšanas misijā, rotācijas kārtībā nodrošinot pastāvīgu vienību klātbūtni Baltijas reģionā. 

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Spānijas premjerministra vizītei Ādažu bāzē veltītā svinīgā ceremonija 7. jūlijā sāksies plkst. 16.10, un tās laikā būs foto un video iespēja. Aicinām apmeklēt foto un video iespēju, ierodoties 7. jūlijā līdz plkst. 15.50* pie Ādažu bāzes kontrolpunkta.

Lai apmeklētu pasākumu, nepieciešama obligāta speciālā akreditācija katram mediju pārstāvim. Akreditēšanās termiņš: līdz 2021. gada 5. jūlija plkst. 12.00, aizpildot Valsts kancelejas sagatavoto akreditācijas anketu. Pēc noteiktā termiņa saņemtie akreditācijas pieteikumi netiks apstrādāti.

Akreditētajiem mediju pārstāvjiem jāievēro lietišķa apģērba etiķete. Ierodoties uz pasākumu līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti.

* Sākuma laiks var nedaudz mainīties, un informācija tiks precizēta. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv