Ādažu poligona attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem šogad noslēdzas

10.12.2008
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

 


No šī gada 8. līdz 10.decembrim, Zemessardzes 54. Inženiertehniskā bataljona Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas karavīri un šī paša bataljona zemessargi veica Ādažu poligona attīrīšanu no sprādzienbīstamiem priekšmetiem.   


 


NMN rotas 43 karavīri un 21 bataljona zemessargs veica aptuveni 2 kvadrātkilometru lielas teritorijas virskārtas vizuālo apskati. Apskates laikā tika atrasti 35 tanka lādiņi un 28 mīnmetēja apgaismes lādiņu izdegušie konteineri. Divi no atrastajiem priekšmetiem bija sprādzienbīstami, un  tie tika uz vietas neitralizēti uzpridzinot.  


 


Poligona teritorijas attīrīšana bija nepieciešama, jo tā lietošanas laikā, bruņotie spēki bija radījuši piesārņojumu ar sprādzienbīstamiem priekšmetiem.


 


Attīrīšana notika saskaņā ar Aizsardzības īpašumu valsts aģentūras īstenoto un Eiropas Komisijas līdzfinansēto projektu „Bioloģiskās daudzveidības atjaunošana militārajā poligonā un NATURA 2000 teritorijā „Ādaži””.


 


Uzdevuma veikšanu apgrūtināja purvainais apvidus un zemākajās vietās uzplūdušais ūdens. Tāpēc poligona attīrīšana tiks turpināta nākošajā gadā.


 


 


Informāciju sagatavojusi:


kaprāle Kristiāna Štrāle


3. Zemessardzes novada štāba                       


Civilmilitārās sadarbības daļas speciāliste


Tālrunis: 29193876, 67330005


E-pasts: kristiana.strale@mil.lv