Aicinām līdz pusnaktij pieteikties valsts aizsardzības dienesta trešajam iesaukumam

01.12.2023
Latvijā
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 27 gadiem līdz šodienas, 1. decembra, pulksten 23.59 pieteikties valsts aizsardzības dienesta 2024. gada jūlija iesaukumam, elektroniski aizpildot pieteikumu anketu vienotajā rekrutēšanas platformā www.klustikaravirs.lv.

Piesakoties brīvprātīgi, karavīrs saņems ikmēneša kompensāciju 600 eiro apmērā, kas būs divreiz lielāka par kompensāciju iesauktajiem karavīriem, kuri saņems 300 eiro mēnesī. Savukārt, dienestu pabeidzot, tiks izmaksāta papildus kompensācija 1100 eiro apmērā. 

Tāpat tiem, kas būs pieteikušies brīvprātīgi un pabeiguši valsts aizsardzības dienestu, būs iespēja iegūt bezmaksas koledžas līmeņa profesionālo augstāko izglītību vai bakalaura līmeņa augstāko izglītību valsts koledžā vai augstskolā, ja atbildīs augstskolas un studiju programmas uzņemšanas noteikumiem.

Ar papildu jautājumiem par valsts aizsardzības dienestu var vērsties, sūtot e pastu uz vad@klustikaravirs.lv vai zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 1827.

Jau ziņots, ka 2024. gada jūlija iesaukuma 11 mēnešu ilgajā dienestā Nacionālajos bruņotajos spēkos tiks uzņemti 480 valsts aizsardzības dienesta karavīri, kuri dienestu īstenos Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē militārajā bāzē “Ādaži”. 

Pēc pieteikšanās noslēguma atlases speciālisti izskatīs saņemtās pieteikuma anketas, lai izvērtētu pilsoņa atbilstību Valsts aizsardzības dienesta likumā noteiktajiem kritērijiem. Kā piemēram, tiks pārbaudīta katra pilsoņa sodāmība Sodu reģistrā. Ja netiks konstatēti šķēršļi dienestam, tiks veikta veselības pārbaude – katram pilsonim tiks sniegta informācija par pārbaudes laiku, vietu, kā arī visiem uz pārbaudi līdzi ņemamajiem dokumentiem.

Vienlaikus, ja nepieciešamais brīvprātīgo karavīru skaits valsts aizsardzības dienesta 11 mēnešu ilgajam dienestam Nacionālajos bruņotajos spēkos netiks sasniegts, iztrūkstošo skaitu nodrošinās ar atlasi pēc nejaušības principa, kas tiek plānota 2024. gada 23. janvārī.

Pirms atlases visiem iesaucamajiem, kuri kvalificējas atlasei, tiks piešķirts kārtas numurs. Pēc nejaušības principa no šiem kārtas numuriem tiks atlasīti iesaucamie. Lai pilsonis saņemtu informāciju par valsts aizsardzības dienesta iesaukumu, ir jābūt izveidotai oficiālai elektroniskai adresei jeb e-adresei, uz kuru tiks izsūtīta pavēste par ierašanos uz pārbaudēm. Ja pilsonim e-adrese nav izveidota, pavēste tiks nosūtīta uz deklarēto dzīvesvietu vai izsniegta pret parakstu.

Saskaņā ar Oficiālās elektroniskās adreses likumu e-adrese no 2023. gada 1. jūnija ir obligāta Latvijas pilsoņiem – vīriešiem – no 18 līdz 27 gadu vecumam. Oficiālo elektronisko adresi var izveidot vienotajā elektronisko pakalpojumu portālā www.latvija.lv, klikšķinot uz banera “e-adrese”. Lai izveidotu savu e-adresi, pilsonim ir nepieciešams kāds no elektroniskās identitātes apliecināšanas rīkiem – eID karte vai arī eParaksts mobile. E-adrese nodrošinās iespēju saņemt informāciju no Aizsardzības ministrijas par iesaukšanu valsts aizsardzības dienestu, kā arī turpmāk kalpos kā e-pasts saziņai ar valsti.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv