Aizsardzības ministra vārdā no Krievijas serveriem izsūtīti viltus e-pasti

Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Vakar, 19. februārī, izmantojot viltus e-pasta adresi aizsardzības ministra Arta Pabrika vārdā vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa ar nepatiesu un kompromitējošu saturu.

Viltus e-pasti ar aizsardzības ministra A.Pabrika parakstu izsūtīti no Krievijā bāzētiem serveriem. Saturs veidots aizsardzības ministra vārdā, kurā viņš it kā skaidro, ka 16. februārī apmeklējis kādu bāru Vecrīgā, kurā piedalījies divdomīgās brīvā laikā aktivitātēs.

“Vēlos izteikt atzinību mūsu kiberdrošības speciālistiem no CERT.LV, kuri ļoti operatīvi likvidēja viltus e-pastus un noskaidroja, ka tie sūtīti no Krievijas serveriem. Varu tikai minēt, vai šādu “uzmanību” esmu izpelnījies ar kritisku interviju Krievijas radiostacijai “Eho Moskvi”, vai “pārāk aktīvu” darbu Minhenes drošības konferencē,” skaidro aizsardzības ministrs A.Pabriks.

Aizsardzības ministrija skaidro, ka šis e-pasts ir uzskatāms par klasisku identitātes viltošanas operāciju ar spiegošanas elementiem, lai noskaidrotu, no kādām IP adresēm e-pasts ir apskatīts. 

Turklāt šis ir veids, kā iespējami plašā mērogā diskreditēt aizsardzības ministru un aizsardzības nozari kopumā ar mērķi veicināt sabiedrības neuzticību.

Aizsardzības ministrija aicina sabiedrību neuzticēties viltus e-pasta sūtījumiem un kritiski izvērtēt saņemto informāciju.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka e-pasta saturā norādītajā laikā aizsardzības ministrs A.Pabriks piedalījās 55.Minhenes drošības konferencē. Aizsardzības ministrs Minhenes drošības konferencē piedalījās no  15. līdz 17.februārim.

Informāciju sagatavoja: 
Anete Gnēze
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja
Tālrunis: 67335093, 26474087
E-pasts: anete.gneze@mod.gov.lv