Aizsardzības ministre no amata pienākumu pildīšanas atstādina divas ar VALIC veikto iepirkumu pārtikas piegādei NBS saistītas amatpersonas

17.03.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pamatojoties uz Aizsardzības ministrijas veiktās pirmās dienesta pārbaudes rezultātiem, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece ir izdevusi rīkojumu no amata pienākumu pildīšanas uz laiku atstādināt divas amatpersonas, kas saistītas ar Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra (VALIC) veikto iepirkumu “Loģistikas pakalpojums par pārtikas piegādi NBS vajadzībām”.

Vienlaikus pret abām uz laiku atstādinātajām amatpersonām ir uzsākta disciplinārā izmeklēšana.

Respektējot tiesībsargājošo iestāžu lūgumu, Aizsardzības ministrija pašlaik detalizētāku informāciju par atstādinātajām amatpersonām, to amatiem un dienesta izmeklēšanas gaitu nesniegs.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz izskanējušo informāciju masu plašsaziņas līdzekļos, aizsardzības ministre nekavējoties uzdeva veikt pārbaudi par VALIC veiktā iepirkuma “Loģistikas pakalpojums par pārtikas piegādi NBS vajadzībām” rezultātu atbilstību iepirkuma mērķim, kā arī citus šī iepirkuma tiesiskos aspektus. Šobrīd notiek dienesta pārbaude, lai vērtētu pārējo ar šo iepirkumu saistīto amatpersonu atbildību.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv