Aizsardzības ministre piedalīsies Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā

19.01.2023
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 20. janvārī, Latvijas aizsardzības ministre Ināra Mūrniece piedalīsies Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā, Vācijā, lai vienotos par sabiedroto turpmāko militāro palīdzību Ukrainai aizsardzības spēju stiprināšanā.

Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē aicināti piedalīties aizsardzības ministri un augstākās militārās amatpersonas, lai pārrunātu Krievijas karu Ukrainā un nepieciešamo atbalstu Ukrainai, kā arī citus drošības jautājumus, ar kuriem šobrīd saskaras Ukraina un sabiedrotie. Sanāksmi vadīs ASV aizsardzības sekretārs Loids Ostins (Lloyd Austin III).

Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksme Ramšteinā apvieno vairāk nekā 50 valstis visā pasaulē, un tā tika izveidota ar mērķi kolektīvi atbalstīt Ukrainu, lai sniegtu atbalstu Ukrainas bruņotajiem spēkiem pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā un pilna mēroga uzsāktās karadarbības.

Plašāku informāciju par Ukrainas Aizsardzības kontaktgrupas sanāksmē Ramšteinā pieņemtajiem lēmumiem I. Mūrniece sniegs pēc atgriešanās Latvijā – pirmdien, 23. janvārī, preses konferencē Aizsardzības ministrijā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv