Aizsardzības ministre tiekas ar ASV vēstnieku Latvijā

25.05.2023
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Ceturtdien, 25. maijā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece tikās ar Amerikas Savienoto Valstu vēstnieku Latvijā Kristoferu Robinsonu (Christopher Robinson), lai pārrunātu gaidāmā NATO samita Viļņā prioritātes, Latvijas intereses NATO spēku un spēju stiprināšanā, kā arī progresu NATO Madrides samita lēmumu izpildē. 

Tikšanās laikā I. Mūrniece uzsvēra, ka Latvija turpina ieguldīt resursus, lai stiprinātu savas aizsardzības spējas, tai skaitā, palielinot aizsardzības budžetu un ieviešot valsts aizsardzības dienestu. Aizsardzības ministre arī izcēla pozitīvo virzību Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanā līdz brigādes līmenim. 

K. Robinsons tikšanās laikā pateicās ministrei par Latvijas līdzšinējo militāro un politisko atbalstu Ukrainai, minot, ka Latvija turpina rādīt piemēru visai Aliansei.

Šī gada jūlijā Viļņā, Lietuvā notiks ikgadējais NATO samits, kura laikā sabiedrotie novērtēs paveikto un sniegs vadlīnijas NATO turpmākajai stratēģiskajai virzībai. Latvijas mērķis šī gada NATO samita Viļņā ir stiprināt NATO stingro varu un nodrošināt lēmumu pieņemšanu, kas veicinātu NATO aizsardzības un atturēšanas spējas ilgtermiņā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv