Aizsardzības ministrija akreditē Albānijas aizsardzības atašeju

15.10.2020
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 15. oktobrī, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Albānijas aizsardzības atašeju pulkvedi Dilaveru Hodžu (Dilaver Hoxha), kurš rezidēs Varšavā, Polijā. 

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai, Albānijas aizsardzības atašeja akreditācija notika tiešsaistes sanāksmes veidā. 

Pulkvedis D. Hodžs ir  dienējis dažādos vadošos amatos, tostarp Albānijas Bruņoto spēku Ģenerālštābā un Mācību vadības pavēlniecībā, kā arī bijis Sauszemes spēku komandiera vietnieks. Tāpat pulkvedis D. Hodžs ir veicis ar personālvadību, stratēģisko plānošanu un bruņojuma jautājumiem saistītus dienesta pienākumus.  

Albānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, ko vada Kanāda un veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijā dienesta pienākumus pilda aptuveni 20 nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas inženieri no Albānijas.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv