Aizsardzības ministrija akreditē Čehijas aizsardzības atašeju

26.07.2021
Aizsardzības politika
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 26. jūlijā, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Čehijas aizsardzības atašeju pulkvežleitnantu Jaroslavu Vorosu (Jaroslav Vörös), kurš rezidēs Viļņā, Lietuvā.

Pulkvežleitnants J. Voross līdz šim dienējis Čehijas bruņoto spēku sauszemes spēkos, Ģenerālštābā un Aizsardzības ministrijā, tostarp ieņemot vadošus amatus. Studējis ekonomiku Čehijas Sauszemes spēku militārajā akadēmijā, kā arī apguvis Čehijas armijas Ģenerālštāba pēcdiploma studiju kursu.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju. No 2018. gada 29. augusta līdz šī gada jūlijam Čehijas aizsardzības atašeja Latvijā bija  pulkvede Dankova Pešatova (Dankova Pešatova).

Čehija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā dalībvalstīm. Dienesta pienākumus Latvijā pilda aptuveni 60 Čehijas bruņoto spēku karavīri. Tāpat Čehija uz Latviju nosūtījusi arī vairākas bruņoto spēku tehnikas vienības.

Čehija sniedz būtisku ieguldījumu reģionālās drošības stiprināšanā, arī atbalstot NATO patrulēšanas misiju gaisa telpā virs Baltijas valstīm.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot tās solidaritāti un apņēmību aizstāvēties pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.
 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv