Aizsardzības ministrija akreditē Ķīnas aizsardzības atašeju

17.11.2022
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

16. novembrī darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Ķīnas aizsardzības atašeju vecāko pulkvedi Faņu Šencju (Fan Shengqiu).

Vecākais pulkvedis Faņs Šencju līdz šim ir bijis aizsardzības atašejs un aizsardzības atašeja vietnieks Malāvijā, aizsardzības atašeja vietnieks Igaunijā, dienējis Ķīnas Aizsardzības ministrijā un Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas štābā Naņdzjinas militārajā reģionā, kā arī bijis rotas un vada komandieris. Militāro izglītību ieguvis Ķīnas Tautas atbrīvošanas armijas Militārajā akadēmijā. 

16. novembrī Ķīnas aizsardzības atašejs arī tikās ar Zemessardzes štāba priekšnieku pulkvedi Viesturu Bubuci un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta priekšnieku pulkvedi Māri Simsonu. 
Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

2006. gada 19. decembrī Aizsardzības ministrija valsts sekretāra vizītes Ķīnā laikā tika parakstīta Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Ķīnas Tautas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas vienošanās par sadarbību aizsardzības jomā, kas veido pamatus divpusējai sadarbībai aizsardzības jomā.

Vienošanās paredz sadarbību un informācijas apmaiņu aizsardzības un drošības politikā, militārā un civilā personāla izglītībā un apmācībā, kā arī jautājumos, kas saistīti ar miera uzturēšanas un humanitārajām operācijām. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vadītāja vietniece
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv