Aizsardzības ministrija akreditē Turcijas aizsardzības atašeju

13.10.2020
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 13. oktobrī, darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Turcijas aizsardzības atašeju pulkvedi Hakanu Akanatu (Hakan Akkanat), kurš nomainīs līdzšinējo Turcijas aizsardzības atašeju pulkvedi Volkanu Ersunu Adžaru (Volkan Ersun Acar). 

Turcijas aizsardzības atašejs akreditēts darbam arī Lietuvā un Igaunijā ar rezidenci Rīgā. Līdz šim pulkvedis H. Akanats dienējis Turcijas bruņoto spēku Gaisa spēkos. 

Latvijas un Turcijas sadarbība aizsardzības jomā galvenokārt notiek militārās izglītības un apmācības jomā. Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji ir piedalījušies NATO programmas “Partnerattiecības mieram” organizētajos kursos Ankarā, kā arī citos Turcijas militāros un civilos mācību centros notiekošos semināros un kursos.

Šogad Latvijas un Turcijas bruņoto spēku karavīri kopā ar sabiedrotajiem no vēl 11 valstīm piedalās dežūrā NATO Sevišķi ātrās reaģēšanas vienības (VJTF) sastāvā. Sevišķi ātrās reaģēšanas vienība ir Alianses vienots spēks, ko veido sauszemes komponents ar atbilstošām gaisa, jūras un speciālo operāciju spējām. Šo vienību iespējams izvietot dažu dienu laikā, lai tā reaģētu uz jebkuriem izaicinājumiem, kas rastos kādā no NATO dalībvalstīm. 

2019. gada jūnijā Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš oficiālā vizītē apmeklēja Turciju, kur tikās ar Turcijas bruņoto spēku komandieri ģenerāli Jesaru Guleru (Yaşar Güler), kā arī apmeklēja NATO Izcilības centru aizsardzībā pret terorismu (Centre of Excellence Defence Against Terrorism) un atsevišķas Turcijas bruņoto spēku vienības.

Ārvalstu aizsardzības atašeju uzdevums ir veicināt un sekmēt divpusējo sadarbību starp pārstāvēto valsti un Latviju.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv