Aizsardzības ministrijā godina Zemessardzes atbalstītājus

10.02.2024
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 9. februārī, aizsardzības nozares vadība godināja 107 Latvijas uzņēmumus, pašvaldības, izglītības iestādes un nevalstiskās organizācijas, pasakoties par 2023. gadā sniegto atbalstu Zemessardzes stiprināšanā.

Svinīgajā apbalvošanas ceremonijā piedalījās aizsardzības ministrs Andris Sprūds, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns, Zemessardzes brigāžu un bataljonu komandieri, kā arī dažādu organizāciju pārstāvji, kuri atbalstījuši Zemessardzi.

Izceļot īpašo ieguldījumu Zemessardzes atbalstīšanā 2023. gada laikā, Aizsardzības ministrijas Goda rakstu un goda statueti saņēma desmit nominanti desmit dažādās kategorijās:

  • Nominācijā “Atbalsts Zemessardzei kopumā” goda rakstu saņēma Ķemeru Nacionālā parka fonds;
  • Nominācijā “Zemessardzes popularizētājs” goda rakstu saņēma AS "Sadales tīkls" Remontu un būvniecības direktors Valdis Vucāns;
  • Nominācijā “Celmlauzis” goda rakstu saņēma Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs;
  • Nominācijā “Zemessardzes veterāns” goda rakstu saņēma Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde;
  • Nominācijā “Motivētājs” goda rakstu saņēma AS “Kurzemes atslēga”;
  • Nominācijā “Atbalsts zemessargiem” goda rakstu saņēma Gulbenes novada jauniešu centrs “Bāze”;
  • Nominācijā “Zemessardzes stiprinātājs” goda rakstu saņēma VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”;
  • Nominācijā “Mācību iestāde “Izglītotājs par Zemessardzi” goda rakstu saņēma Viļānu vidusskola;
  • Nominācijā “Pašvaldība “Aktīvais Zemessardzes atbalstītājs”” goda rakstu saņēma Varakļānu novada pašvaldība;
  • Nominācijā “Zemessardzes patriots” goda rakstu saņēma Rīgas brīvostas pārvalde.

Tāpat aizsardzības nozares vadība pasniedza pateicības rakstus 97 uzņēmumu, nevalstisko organizāciju, pašvaldību un izglītības iestāžu pārstāvjiem, kuri pērn atbalstījuši Zemessardzi.

Latvijas uzņēmumi un iestādes apbalvošanai tika izvēlētas, izvērtējot zemessargu sniegtās atbildes aptaujas anketās, kā arī Zemessardzes brigāžu un bataljonu komandieru ieteikumus.

Zemessardzes atbalstītāju godināšanas pasākums jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, ko Aizsardzības ministrija aizsāka 2017. gadā. Tā mērķis ir pateikties un izcelt tos uzņēmumus, darba devējus, pašvaldības, izglītības iestādes un citas organizācijas, kas īstenojušas sadarbību un sniegušas atbalstu Zemessardzei.

Latvijas darba devēju, uzņēmumu, pašvaldību, mācību iestāžu un citu organizāciju atsaucība ir nenovērtējams atbalsts zemessargiem, kuri savu brīvo laiku pavada mācībās, gatavojoties aizstāvēt Latvijas valsti. Šis atbalsts stiprina ne tikai katra zemessarga profesionalitāti un Zemessardzes kaujas spējas, bet arī Latvijas valsts aizsardzības spējas.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335093
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv