Aizsardzības ministrijā notiks preses konference par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai un jaunām iniciatīvām ziedojumu vākšanā

09.05.2022
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Trešdien, 11. maijā, plkst. 13.00 Aizsardzības ministrijā notiks preses konference, kurā aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēs par Latvijas sniegto atbalstu Ukrainai, kā arī tiks paziņots par jaunām iniciatīvām ziedojumu vākšanā.

Preses konferencē piedalīsies arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko (Olexandr Mischenko), Nacionālo bruņoto spēku vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos Elmārs Pļaviņš, fonda “Ziedot.lv” pārstāve Madara Mežviete un kustības “Uzņēmēji Mieram” pārstāve Ieva Driksna.

Jau vēstīts, ka Latvija ir starp Eiropas līderiem palīdzības sniegšanā Ukrainas bruņotajiem spēkiem, sniedzot militāro atbalstu Ukrainai vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā, šādi nodrošinot ieročus un individuālo ekipējumu, bezpilota lidaparātus, sausās pārtikas uzturdevas, munīciju, prettanku ieročus un pretgaisa raķetes “Stinger”.

Savukārt Latvijas iedzīvotāji gan individuāli, gan ar organizācijas “Ziedot.lv” un kustības “Uzņēmēji mieram” starpniecību kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24. februārī ir snieguši atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem 11,6 miljonu eiro apmērā gan finansiālā, gan mantiskā izteiksmē.

Turklāt ziedojumu vākšana un humānās palīdzības sniegšana nav apstājusies – Latvija un tās iedzīvotāji turpina atbalstīt Ukrainu. Šobrīd tiek plānotas jaunas iniciatīvas ziedojumu vākšanai par kurām plašāka informācija tiks sniegta preses konferences laikā.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt preses konferenci 11. maijā, plkst. 13.00-13.30 Aizsardzības ministrijā, K. Valdemāra iela 10/12, Rīgā. Ierašanās līdz plkst. 12.45.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību tajā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 10. maija plkst. 15.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību.

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 11. maijā.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Gunta Krevica
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Gunta.Krevica@mod.gov.lv