Aizsardzības ministrija piešķir finansējumu nevalstisko organizāciju projektu īstenošanai

Atbalsts sabiedrībai
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 2. aprīlī, Ministru kabineta sēdē apstiprināts rīkojuma projekts par 47 530 eiro piešķiršanu no Aizsardzības ministrijas budžeta piecu nevalstisko organizāciju projektu īstenošanai, lai veicinātu jaunatnes patriotisko audzināšanu un saglabātu militārās vēstures liecības.

Izvērtējot biedrību iesniegto projektu atbilstību mērķim, finansējums 12 000 eiro apmērā tiks piešķirts Latvijas Nacionālo partizānu apvienībai, 9750 eiro –  Latviešu virsnieku apvienībai, 4940 eiro – Latviešu strēlnieku apvienībai, 1612 eiro – Latvijas Rezerves virsnieku asociācijai, bet 19 228 eiro –  Latvijas Nacionālo karavīru biedrībai.

“Mūsu uzdevums ir atbalstīt latviešu karavīru un veterānu organizācijas, kuras ne tikai rūpējas par vēstures liecību saglabāšanu, bet nodod savas zināšanas mūsu jaunatnei, mācot viņiem Latvijas vēsturi un patriotismu,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Nevalstisko organizāciju iesniegto projektu uzdevums ir informēt par valstiski svarīgiem notikumiem, kas sekmējuši valstiskās neatkarības un suverenitātes iegūšanu, veicinot patriotisko audzināšanu un palīdzot saglabāt militārās vēstures liecības.

Aizsardzības ministrija un minētās nevalstiskās organizācijas regulāri sadarbojas, realizējot kopīgus projektus, lai veicinātu jaunatnes patriotisko audzināšanu un saglabātu militārās vēstures liecības. Tāpat nevalstiskās organizācijas veic aizsardzības nozarei aktuālu jautājumu pētniecību, izglīto iedzīvotājus par valsts militārās vēstures jautājumiem, kā arī popularizē Nacionālos bruņotos spēkus.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā eksperte
Aiva Kokoriša
Tālrunis: 67335309
E-pasts: aiva.kokorisa@mod.gov.lv