Aizsardzības ministrija pirks eksprestestus Covid-19 noteikšanai sociālās aprūpes centros

12.01.2021
Aizsardzības politika
Atbalsts sabiedrībai
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Aizsardzības ministrija informē, ka Ministru kabinets ir konceptuāli atbalstījis priekšlikumu aizsardzības nozarei nodrošināt Covid-19 eksprestestu jeb siekalu testu centralizētās iegādes Covid-19 noteikšanai valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centros.

“Pēdējo nedēļu laikā tieši sociālās aprūpes centros konstatēts liels skaits saslimšanas gadījumu ar Covid-19. Tajos mītošie seniori ir augstā riska grupā, kā arī Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi izjūt pienākumu sniegt atbalstu tiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams. Aizsardzības nozarei jau ir pieredze valsts centralizēto iepirkumu veikšanā, tostarp veicot individuālo aizsardzības līdzekļu iegādes, tādēļ nekavējoties atsaucāmies uz Labklājības ministrijas lūgumu palīdzēt ierobežot vīrusa tālāku izplatību,” skaidro aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Ministru kabinets šodien, 12. janvārī, konceptuāli atbalstīja Labklājības ministrijas priekšlikumu regulāri veikt Covid-19 antigēnu testus jeb eksprestestus visos valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centros. Eksprestestu iegādes paredzēts veikt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kā ziņots, saskaņā ar Ministru kabineta 12.marta rīkojumu Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem pārņēma individuālo aizsardzības līdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu valsts rezervju pārvaldīšanu un nepieciešamo centralizēto valsts iepirkumu organizēšanu.

Tāpat atbalstu sociālajiem centriem sniegusi Zemessardze, pagājušā gada pavasarī Evaņģēliskās Kristiešu draudzes “Zilais Krusts” teritorijā uzstādot izvēršamo telti karantīnā esošo patversmes iemītnieku izmitināšanai, kā arī Talsu novada pašvaldības pansionātam “Lauciene” nodot lietošanā desmit gultas ar matračiem senioru guļvietu iekārtošanai. Savukārt aizvadītajā novembrī Zemessardzes 1. Rīgas brigāde sniedza atbalstu Rīgas pilsētas pašvaldības dienas centram Katoļu ielā 57, nodrošinot ar Covid-19 saslimušo izolācijas telpu apsardzi.

Aizsardzības nozare aizvadītā gada nogalē nodrošinājusi arī vairāk nekā 114 000 higiēnisko sejas masku iegādi un nodošanu mazaizsargātajiem iedzīvotājiem pašvaldībās.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv