Aizsardzības ministrijas mācībās “AMEX 2021” tiek pārbaudīta valsts institūciju gatavība militārām un hibrīdkrīzēm

02.09.2021
Aizsardzības politika
Atbalsts sabiedrībai
Militārās mācības
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses noadaļa

2. un 3. septembrī Aizsardzības ministrijā notiek mācības “AMEX 2021”, kas noris Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību “Namejs 2021” ietvaros. Mācībās notiek sadarbība ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tai skaitā, ar četrām Zemessardzes brigādēm, Iekšlietu ministriju un tās dienestiem, kā arī citām valsts pārvaldes institūcijām un privātajiem uzņēmumiem, kuri saskaņā ar mācību scenāriju ir iesaistīti valsts apdraudējuma  pārvarēšanā. Mācībās tiek izspēlēti nekonvencionālo, kā arī militāro draudu scenāriji.

Mācībās iesaistītas arī Rīgas, Cēsu, Rēzeknes un Jelgavas pašvaldības un to civilās aizsardzības komisijas, kuras savu administratīvo teritoriju ietvaros izspēlēs dažāda mēroga incidentus un krīzes situācijas.

Tāpat mācībās iesaistītas NATO un ES starptautiskās organizācijas un plānots, ka mācības apmeklēs Saeimas Nacionālās drošības komisijas locekļi un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas pārstāvji.

Militāro mācību “Namejs 2021” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.

Tāpat mācībās plānota sadarbība ar Iekšlietu ministrijas struktūrām, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pašvaldībām un privātajiem uzņēmumiem, tādejādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335393
E-pasts: prese@mod.gov.lv