Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs apmeklēs Starptautisko aizsardzības un drošības ekipējuma izstādi

11.09.2023
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

No 12. līdz 15.septembrim Apvienotajā Karalistē, Londonā, izstāžu zālē “Excel” notiks aizsardzības un drošības industriju izstāde “Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums” (DSEI), kuru apmeklēs Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Tāpat darba vizītes laikā J. Garisons tiksies ar Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Deividu Vilijamsu (David Williams), ar kuru pārrunās abu valstu divpusējo sadarbību aizsardzības jomā. 

Izstādes laikā trešdien, 13. septembrī, atklās Latvijas paviljonu H4-130, kurā Latviju pārstāvēs divējāda pielietojuma produktu ražotāji no radiosakaru, optikas, munīcijas, pārtikas un inženieru pakalpojumu sektoriem.

Latvijas paviljonā produktus un pakalpojumus demonstrēs SIA “Baltic Bullets”, SIA “BELSS”, VAS “Elektroniskie sakari”, SIA “Lightspace Technologies” un AS “Roga Agro”. Vienlaikus ar individuālām ekspozīcijām Latviju pārstāvēs uzņēmumi EDGE Autonomy un Interspiro, demonstrējot optikas, bezpilotu sistēmas un elpošanas ekipējuma bīstamā vidē produktus.

Starptautiskā aizsardzības un drošības ekipējuma izstāde šogad norisināsies jau 24. reizi, un tās galvenā tēma ir integrēta spēka sasniegšana, apvienojot piecus operacionālos domēnus – darbības gaisā, kibertelpā, elektromagnētiskā telpā, uz zemes, jūrā un kosmosā.

Latvijas stenda dalība tiek finansēta no Aizsardzības ministrijas un uzņēmumu budžeta līdzekļiem, sadarbojoties ar Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federāciju, kas kā nevalstiskā organizācija pārstāv Latvijas drošības un aizsardzības industriju nacionālā un starptautiskā līmenī.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Daniela Reihenbaha
Tālrunis: 67335393
E-pasts: Daniela.Reihenbaha@mod.gov.lv