Aizsardzības ministrs aicina valdības ministrus uz otro visaptverošās valsts aizsardzības apspriedi

10.07.2019
Aizsardzības politika
Latvijā
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 12. jūlijā, Aizsardzības ministrijā Ministru prezidenta biedra, aizsardzības ministra Arta Pabrika vadībā norisināsies visaptverošas valsts aizsardzības jautājumu koordinācijas darba grupas sanāksme, kurā valdības ministri apspriedīs jaunā valsts aizsardzības modeļa ieviešanas aktualitātes.

Valsts institūcijām līdz 2019. gada 1. septembrim Aizsardzības ministrijai jāiesniedz savu izvērtējumu un rīcībpolitikas priekšlikumus par visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanu.

Savukārt, lai veicinātu viedokļu apmaiņu sabiedrībā par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu, Aizsardzības ministrija publiskai apspriešanai izplatījusi sagatavotus grozījumus trīs likumprojektos. Likumu grozījumu projekti publiski pieejami Aizsardzības ministrijas mājaslapas sadaļā “Dokumenti”. Iedzīvotāji par tiem ir aicināti izteikt savu viedokli, iesūtot priekšlikumus uz e-pastu kanceleja@mod.gov.lv līdz 17. jūlijam.

Jau ziņots, ka šī gada 8. janvārī Ministru kabinets atbalstīja Aizsardzības ministrijas izstrādāto informatīvo ziņojumu par visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā, kuras mērķis ir padziļināt visu valsts institūciju sadarbību, nodrošināt efektīvu publiskās un privātās partnerības mehānismu izstrādi, paaugstināt sabiedrības izpratni par iespējām aizsargāt sevi, savu ģimeni un Latvijas valsti, kā arī izstrādāt sabiedrības pašorganizēšanas instrumentus krīzes gadījumiem.

Savukārt 2. aprīlī Ministru kabinets atbalstīja visaptverošas valsts aizsardzības jautājumu koordinācijas darba grupas izveidi, par tās vadītāju ieceļot Ministru prezidenta biedru, aizsardzības ministru A.Pabriku un piešķirot viņam pilnvaras vadīt un koordinēt visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas ieviešanu Latvijā. Darba grupa tika izveidota, ņemot vērā Skandināvijas valstu un Igaunijas praksi visaptverošas valsts aizsardzības jautājumu risināšanā.

Visaptverošas valsts aizsardzības ieviešanas sākotnējā posmā plānots fokusēties uz militāro spēju attīstību un aizsardzības stratēģiju pilnveidošanu, sadarbības sekmēšanu starp privāto un publisko sektoru aizsardzības jomā, valstiskuma pamatu pasniegšanu Latvijas skolās un sabiedrības izglītošanu, civilo aizsardzību, psiholoģisko aizsardzību, stratēģisko komunikāciju un tautsaimniecības noturību.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393, 25617037
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv