Aizsardzības ministrs Andris Sprūds atklās Nacionālo bruņoto spēku Industrijas dienas pasākumu

28.09.2023
Latvijā
Spēju attīstība
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 29. septembrī, aizsardzības ministrs Andris Sprūds Ādažu militārajā bāzē atklās ikgadējo Nacionālo bruņoto spēku Industrijas dienu, ko organizē Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācija sadarbībā ar Aizsardzības ministriju.

Pasākuma mērķis ir sniegt iespēju Latvijas uzņēmējiem un pētniecības iestādēm iepazīstināt Nacionālos bruņotos spēkus, Latvijas aizsardzības sektora un iestāžu pārstāvjus, kā arī citu Ādažu militārajā bāzē izvietoto spēku pārstāvjus ar saviem Latvijā ražotajiem produktiem vai pakalpojumiem, kas jau atraduši pielietojumu bruņoto spēku nodrošinājuma un apgādes sistēmā vai ir ar šādu potenciālu.

Šī gada Industrijas dienā piedalīsies vairāk nekā 30 pašmāju uzņēmumi un pētniecības iestādes, kas darbojas tādās jomās, kā militārā ekipējuma, munīcijas ražošana un izstrāde, inženiersistēmas un būvniecība, kiberdrošība, radio komunikācijas un ārkārtas komunikāciju tīkli.

Tāpat būs pārstāvētas tādas jomas, kā telekomunikācijas un mobilie sakari, enerģētika paplašinātās realitātes ierīces, ugunsdzēsības un militārais niršanas aprīkojums, industriālais marķējums, bezpilota lidaparāti, medicīnas ierīces, plastmasa rezervuāri un ūdens attīrīšanas sistēmas, automašīnu ražošana un citi mobilitātes risinājumi, sakaru kabeļu, iekārtu, metālkonstrukciju projektēšana un instalācija, kā arī fitnesa preces, iekārtas un pakalpojumi.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Artūrs Danga
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Arturs.Danga@mod.gov.lv