Aizsardzības ministrs apbalvo Francijas atašeju par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā

28.07.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 28. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikās ar Francijas aizsardzības atašeju Latvijā pulkvedi Stefanu Lehleiteru (Stéphane Loechleiter), lai pasniegtu viņam Goda zīmi “Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā”.

Kopš 2017. gada pulkvedis S. Lehleiters regulāri piedalījies piemiņas pasākumu organizēšanā franču, britu un īru jūras spēku karavīriem, kuri palīdzēja saglabāt 1918. gada novembrī izveidotās Latvijas neatkarību.

Tāpat pulkvedis S. Lehleiters nodrošinājis nepārtrauktu informācijas apriti starp Francijas bruņoto spēku un Latvijas aizsardzības nozares augstākajiem virsniekiem un civilajām amatpersonām, kā arī sniedzis ievērojamu atbalstu valstu savstarpējo augstāko amatpersonu vizīšu norisē.

Apbalvojums dibināts 1991.gada 11.novembrī un tiek piešķirts kā atzinības apliecinājums par nopelniem Nacionālo bruņoto spēku attīstībā, valstiskās apziņas veidošanā karavīros vai priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu.

Francija regulāri piedalās NATO Baltijas gaisa telpas patrulēšanas misijā, rotācijas kārtībā nodrošinot pastāvīgu vienību klātbūtni Baltijas reģionā.

2017. gada 7. februārī Parīzē tika parakstīta Latvijas un Francijas starpvaldību vienošanās aizsardzības jomā, paredzot attīstīt divpusējās attiecības starp Latvijas un Francijas Aizsardzības ministrijām un bruņotajiem spēkiem tādās jomās kā drošības un aizsardzības koncepciju izstrāde, stratēģiskā komunikācija, aizsardzības un plānošanas politika, kiberaizsardzība, militārās informācijas un komunikācijas sistēmas un ar to saistītās tehnoloģijas, militārās mācības, iniciatīvas bruņojuma un militārā ekipējuma jomā, kara medicīna, valodu apmācība u.c.

Francija ir viena no pirmajām valstīm, ar kuru Aizsardzības ministrija uzsāka sadarbību, un Francijas bijušais aizsardzības ministrs Pjērs Žoks (Pierre Joxe) bija viens no pirmajiem ārvalstu aizsardzības ministriem, kurš apmeklēja Latviju jau 1993. gada janvārī.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv