Aizsardzības ministrs apbalvos Somijas atašeju par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā

16.06.2020
Aizsardzības politika
Starptautiskā sadarbība
Dienesta gaita
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 17. jūnijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks Somijas aizsardzības atašejam Latvijā pulkvežleitnantam Antti Hauvalam (Antti Edvard Hauvala) pasniegs aizsardzības ministra Goda zīmi “Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā”.

Apbalvojums dibināts 1999.gada 11.novembrī Latvijas armijas 80 gadu atcerei. To piešķir kā atzinības apliecinājumu par nopelniem valsts bruņoto spēku attīstībā, valstiskās apziņas veidošanā karavīros, kā arī par priekšzīmīgu dienesta pienākumu pildīšanu. A. Hauvala ir Somijas aizsardzības atašejs Latvijā kopš 2017. gada jūlija.

Latvijas un Somijas sadarbība aizsardzības jomā tika uzsākta 1991. gadā. Patlaban Latvija un Somija piedalās dažādās daudzpusējās un divpusējās sadarbības iniciatīvās, piemēram, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionālās aizsardzības sadarbības iniciatīvā, sniedzot atbalstu Ukrainai.

Tāpat starp Latviju, Somiju un Igauniju šogad tika parakstīta tehniskā vienošanās par savu bruņoto spēku mobilitātes uzlabošanu, izstrādājot jaunu bruņumašīnu sistēmu, kas būs balstīta uz Somijas uzņēmuma “Patria” ražoto 6x6 transportlīdzekļu bāzes.

Somija kā NATO partnervalsts regulāri piedalās tādās alianses mācības kā “Baltic Protector” un “Baltops”, kā arī vingrinājumos “CMX”, “Steadfast Pyramid” un “Steadfast Pinnacle”.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv