Aizsardzības ministrs atklās bezpilota lidaparātu inovāciju pasākumu

26.03.2021
Pasākumi
Latvijā
Spēju attīstība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 29. martā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās bezpilota lidaparātu inovāciju videokonferenci Latvijas uzņēmējiem un pētniekiem, kuru Aizsardzības ministrija rīko sadarbībā ar tehnoloģiju inovāciju uzņēmumu LMT. 

Pasākuma laikā aizsardzības nozares pārstāvji sniegs vispārēju ieskatu par pasaules militārajā tirgū pieejamo bezpilota vadāmo kaujas lādiņu sistēmu veidiem un bezpilota lidaparātu pretdarbības risinājumiem, kā arī to izplatības radītajiem draudiem un izaicinājumiem.

Pasākuma dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar aizsardzības nozares redzējumu attiecībā uz šādu sistēmu attīstību sadarbībā ar vietējo industriju, kā arī uzzināt par Aizsardzības ministrijas atbalsta instrumentiem industrijai un pētniecības iestādēm.

Savukārt inovāciju pasākuma partneri LMT sniegs redzējumu par iespējām paplašināt savu komandu, veidojot sadarbību ar jauniem partneriem un turpinot attīstīt dronu detektēšanas, komandvadības, kā arī komunikāciju risinājumus.

Sešu nedēļu laikā pēc pasākuma norises tā dalībnieki būs aicināti iesniegt ar bezpilota vadāmo lādiņu vai to pretdarbības risinājumu iespējamu izstrādi saistītas idejas, kuras sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem būtu iespējams attīstīt tālāk. 

Aizsardzības ministrija prioritāri iesaista pašmāju uzņēmumus un pētniecības iestādes Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstības projektu īstenošanā, tādējādi sekmējot piegāžu drošību un Latvijas aizsardzības industrijas attīstību. 

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv