Aizsardzības ministrs atklās Latvijas Industrijas dienu NATO un ES

09.09.2020
Latvijā
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 10. septembrī, Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks atklās Latvijas Industrijas dienu NATO un Eiropas Savienībā (ES), kurā Latvijas uzņēmēji varēs uzzināt par iespējām piedalīties NATO aģentūru iepirkumos un Eiropas Aizsardzības fonda projektos. 

Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas un Aizsardzības ministrijas rīkotajā pasākumā uzņēmēji varēs iepazīties ar Eiropas Aizsardzības fonda un Eiropas aizsardzības industrijas attīstības programmas sniegtajām iespējām uzņēmumu konkurētspējas celšanai un NATO aģentūru piedāvātajām iespējām uzņēmumiem. Tāpat pasākumā stāstīs par ES un Latvijas plāniem aizsardzības industrijas un divējāda lietojuma preču ražojošo uzņēmumu atveseļošanai un ilgstspējas sekmēšanai, reaģējot uz Covid-19 pandēmijas radītajiem izaicinājumiem.

Latvijas Industrijas dienā NATO un ES piedalīsies arī Latvijas vēstnieks NATO Edgars Skuja, Latvijas vēstniece ES Sanita Pavļuta-Deslandes, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks, pārstāvji no NATO Atbalsta un iepirkumu aģentūras, NATO Komunikāciju un informācijas aģentūras, NATO Inovāciju vienības, Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta, Eiropas Komisijas Aizsardzības rūpniecības un kosmosa ģenerāldirektorāta un AS “RB Rail”. 

Pasākuma mērķis ir arī sekmēt tīklošanos starp Latvijas drošības un aizsardzības nozares uzņēmumiem  un ekspertiem no Eiropas Komisijas un NATO aģentūrām, tādējādi palīdzot uzņēmumiem iegūt noderīgus kontaktus, uzsākt jaunu vai turpināt esošo sadarbību NATO iepirkumos un citos jautājumos.

Latvijas Industrijas diena NATO un ES kopš 2013. gada ir notikusi Briselē, Beļģijā. Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 izplatības mazināšanai, šogad pasākums norisināsies klātienē Rīgā un tiešsaistē. 

Informatīvi: 

NATO iepirkumu konkursu panākumu atslēga – uzņēmumu neatlaidība un pacietība
www.sargs.lv/lv/uznemejdarbiba-un-inovacijas/2020-02-25/nato-iepirkumu-…  

Aizsardzības industrijas uzņēmumi aicināti reģistrēties NATO standarta pasūtījumu līgumu programmā
www.sargs.lv/lv/uznemejdarbiba-un-inovacijas/2020-03-05/aizsardzibas-in…  

Latvija piedalīsies pirmajā Eiropas Aizsardzības fonda projektā
www.sargs.lv/lv/uznemejdarbiba-un-inovacijas/2020-06-25/latvija-piedali…  

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv