Aizsardzības ministrs informē NATO Parlamentāro Asambleju par pašreizējo drošības situāciju Baltijas jūras reģionā

10.05.2022
Latvijā
NATO
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 10. maijā, Rīgā viesojās NATO Parlamentārās Asamblejas Aizsardzības un drošības komitejas Nākotnes drošības un aizsardzības spēju apakškomitejas pārstāvji. Apakškomisija, gatavojoties vēsturiskajam NATO samitam Madridē, uzaicināja aizsardzības ministru Arti Pabriku informēt un skaidrot pašreizējo drošības situāciju Baltijas jūras reģionā Krievijas agresijas pret Ukrainu kontekstā.

Tikšanās laikā tika pārrunāta Latvijas palīdzība Ukrainai, nepieciešamība veidot cita tipa politiku ar Krieviju, kā arī nākotnes perspektīva NATO pēc Somijas un Zviedrijas iestāšanās.

Tāpat aizsardzības ministrs pauda viedokli arī par nepieciešamību uzņemt Ukrainu Eiropas Savienībā, mudinot NATO Parlamentārās Asamblejas pārstāvjus aicināt savas valdības ātrāk atteikties no Krievijas energoresursiem un atbalstīt Ukrainas centienus Eiropas integrācijā.

NATO Parlamentārās Asamblejas Aizsardzības un drošības komitejas un Nākotnes drošības un aizsardzības spēju apakškomitejas pārstāvji 10. un 11. maijā viesojas Latvijā, lai plašāk izzinātu Latvijas drošības perspektīvas attiecībā uz aktuālajiem drošības izaicinājumiem Baltijas reģionā, aizsardzības prioritātes, reģionālo sadarbību ar sabiedrotajiem un partneriem, robežu drošību attiecībā uz Baltkrievijas radīto migrantu krīzi, kā arī informatīvos izaicinājumus pašreizējā kara apstākļos un dezinformācijas kampaņu apkarošanu.

NATO Parlamentārā Asambleja ir 1955. gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO Parlamentārā Asambleja ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Gunta Krevica
Tālrunis: 67335067
E-pasts: Gunta.Krevica@mod.gov.lv