Aizsardzības ministrs informēs par drošības situāciju un Nacionālo bruņoto spēku militārajām mācībām “Namejs 2021”

25.08.2021
Latvijā
Starptautiskā sadarbība
Militārās mācības
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Piektdien, 27. augustā, plkst. 12.00 Aizsardzības ministrijā notiks preses konference, kurā aizsardzības ministrs Artis Pabriks informēs par šī brīža drošības situāciju un gaidāmajām Nacionālo bruņoto spēku militārajām mācībām “Namejs 2021”, kuras no 30. augusta līdz 3. oktobrim norisināsies visā Latvijā. 

Tāpat A. Pabriks preses konferencē komentēs Latvijas aizsardzības nozares nostāju un rīcību attiecībā uz septembrī gaidāmajām Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām “Zapad 2021” un Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko īstenoto hibrīdkaru pret Latviju, Lietuvu un Poliju. 

Preses konferencē piedalīsies arī Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās pārvaldes priekšnieks pulkvedis Māris Simsons. 

Jau ziņots, ka militāro mācību “Namejs 2021” uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Nacionālo bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras, kā arī īstenot un izvērtēt taktiskās operācijas hibrīda un konvencionāla konflikta apstākļos.

Jau vēstīts, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paplašināt kopš 12. jūlija sniegto atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Latvijas austrumu robežas nostiprināšanas pasākumus un atturētu nelegālo imigrāciju uz Latvijas - Baltkrievijas robežas.

Nacionālie bruņotie spēki pie valsts austrumu robežas ir izvērsuši papildus novērošanas sistēmas, nodrošinājuši bezpilota lidaparātus, norīkojuši papildus personālu, kā arī rīko regulāras militārās mācības.

Ņemot vērā militāro mācību “Zapad 2021” norisi, no 15. augusta pie Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas robežām norisinās kopīgas Nacionālo bruņoto spēku un Valsts robežsardzes vada lieluma vienību mācības, lai pastiprinātu savu klātbūtni pierobežā.

Nacionālo bruņoto spēku atbalsta sniegšana Valsts robežsardzei notiek saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 6. pantu un citos ārējos normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus apmeklēt aizsardzības ministra preses konferenci 27. augustā, plkst. 12.00 Aizsardzības ministrijā, K. Valdemāra iela 10/12, Rīgā. Ierašanās līdz plkst. 11.45.

Lai atspoguļotu pasākuma norisi, dalību tajā nepieciešams pieteikt iepriekš – līdz 27. augusta plkst. 10.00, rakstot uz e-pastu prese@mod.gov.lv un norādot pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu.

Līdzi nepieciešams ņemt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību, kā arī būs nepieciešams uzrādīt Covid-19 sertifikātu. 

Informējam, ka Jūsu dati tiks apstrādāti tikai konkrētā pasākuma vajadzībām. Datu uzglabāšanas laiks – līdz pasākuma beigām 27. augustā.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv