Aizsardzības ministrs Maltas vidusskolā tiksies ar Ukrainas karavīru bērniem

29.07.2019
Latvijā
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 30. jūlijā, plkst. 11.00 aizsardzības ministrs Artis Pabriks Maltas vidusskolā, Rēzeknes novadā tiksies ar Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērniem, kuri no 29. jūlija līdz 2. augustam piedalās Jaunsardzes centra organizētajā nometnē Latvijā. 

Jaunsardzes centra rīkoto nometni bērniem no Ukrainas rīt apmeklēs arī Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš. 

Nometnes laikā bērniem no Ukrainas paredzētas dažādas aktivitātes un ekskursijas, tostarp, brauciens uz Aglonu, apmeklējot Aglonas Baziliku, Kara muzeju un Maizes muzeju, kā arī ekskursija uz Daugavpils cietoksni un Daugavpils zinātnisko centru. 

Nometni šogad vada Jaunsardzes centra 2. novada nodaļa, tās dalībniekus uzņemot Latgalē. Vairākas aktivitātes bērniem no Ukrainas nometnes ietvaros vada Jaunsargu pašpārvaldes jaunsargi.

Tradīciju organizēt nometni karavīru bērniem no Ukrainas Jaunsardzes centrs uzsāka 2017. gadā, lai viņi varētu atpūsties, iepazīties ar jaunsargiem un doties kopīgos piedzīvojumos.

Latvijas aizsardzības nozare jau sesto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm. Kopš 2014. gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību. Kopš 2017. gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests un Psihologu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv