Aizsardzības ministrs parakstīs līgumu ar Ventspils Augstskolu par līdzfinansējumu Irbenes radioteleskopa uzturēšanai

09.07.2021
Aizsardzības politika
Spēju attīstība
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Pirmdien, 12. jūlijā, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Ventspils Augstskolas rektors Kārlis Krēsliņš parakstīs līgumu par aizsardzības nozares līdzfinansējuma piešķiršanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanai.

“Līguma parakstīšana ar Ventspils Augstskolu ir kārtējais apliecinājums tam, ka aizsardzības nozare mērķtiecīgi raugās uz pašmāju militārās zinātnes un industrijas attīstību.  Mūsu augstākās izglītības iestādēs studē un strādā austa līmeņa profesionāļi. Izmantojot tik unikālus resursus kā Irbenes radioteleskopu, mūsu zinātnieki spēj nākt klajā ar jaunām inovācijām, kas vienlaikus sniedz plašākas iespējas vietējiem industrijas uzņēmumiem,” norāda aizsardzības ministrs A. Pabriks.

Saskaņā ar līgumu, Aizsardzības ministrija radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai no 2021. līdz 2023. gadam atvēlēs ne vairāk kā 1 050 000 eiro jeb 350 000 eiro ik gadu. Ventspils Augstskolai būs jāsniedz Aizsardzības ministrijai tāmes par piešķirto līdzekļu izlietošanu.

Jau ziņots, ka aizsardzības ministrs A. Pabriks šī gada 30. aprīlī vizītē apmeklēja Irbenes radioteleskopu, kur parakstīja nodomu vēstuli ar Ventspils Augstskolas rektoru K. Krēsliņu par sadarbību Irbenes radioteleskopa infrastruktūras izmantošanā.

Savukārt 29. jūnijā Ministru kabinets apstiprināja aizsardzības budžeta līdzekļu novirzīšanu Irbenes radioteleskopa uzturēšanas izmaksu daļējai segšanai.

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Līguma parakstīšana notiks plkst. 13 Aizsardzības ministrijā, Krišjāņa Valdemāra ielā 10/12. Aicinām plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus pieteikties dalībai notikumā, līdz 12. jūlija plkst. 10 rakstot uz e-pastu roberts.skraucs@mod.gov.lv.

Pieteikumā nepieciešams norādīt pārstāvēto plašsaziņas līdzekli, vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ierodoties Aizsardzības ministrijā, akreditētajām personām būs nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti, kā arī Covid-19 sertifikātu digitālā vai izdrukātā formā.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv