Aizsardzības ministrs pateicas Albānijai par ieguldījumu Latvijas aizsardzības stiprināšanā

07.09.2021
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 7. septembrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks tikšanās laikā ar Albānijas aizsardzības ministru Niko Peleši (Niko Peleshi) pārrunājis Rietumbalkānu drošības jautājumus un NATO aktualitātes, kā arī iespējas attīstīt valstu sadarbību militārās industrijas jomā. 

Tāpat A. Pabriks pateicās Albānijai par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas aizsardzības stiprināšanā, piedaloties NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupā. Ministrs arī pauda atbalstu Albānijas integrācijai Eiropas Savienībā.

Tikšanās laikā Latvijas aizsardzības ministrs savu Albānijas kolēģi informēja par drošības situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, kā arī apsprieda septembrī gaidāmās Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības “Zapad 2021”. 

A. Pabriks Tirānā arī nolika vainagu kritušo Albānijas karavīru piemiņas vietā, pieminot arī divus Albānijas bruņoto spēku karavīrus, kuri 2019. gada 6. maijā cieta negadījumā militāro apmācību laikā Ādažu poligonā.

Jau ziņots, ka Latvijas aizsardzības ministrs 7. septembrī uzturējās ārvalstu vizītē Tirānā, Albānijā. 

Albānija ir viena no NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas dalībvalstīm, ko vada Kanāda un ko veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļa
Tālrunis: 67335309
E-pasts: prese@mod.gov.lv