Aizsardzības ministrs piedalās meža stādīšanas talkā Ādažu poligonā

03.10.2019
Latvijā
Pasākumi
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Šodien, 4. oktobrī, aizsardzības ministrs Artis Pabriks piedalījās meža stādīšanas talkā Ādažu poligonā.

Talkā Ādažu poligonā piedalījās arī Zviedrijas aizsardzības atašejs pulkvežleitnants Klas Gorans Jonsons (Clas - Göran Jonsson), Polijas Aizsardzības atašejs pulkvežleitnants Pjotrs Pomazans (Piotr Pomazany), Aizsardzības ministrijas un Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra darbinieki, Ādažu garnizonā izvietoto Nacionālo bruņoto spēku vienību un Kanādas bruņoto spēku pārstāvniecības Latvijā karavīri.

Meža stādīšanas talka Ādažu poligonā norisinājās no 2. līdz 4. oktobrim, un tās pirmajās dienās piedalījās arī Zemessardzes pārstāvji no visas Latvijas.

Talku organizēja Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs, lai nodrošinātu meža atjaunošanu un veicinātu saudzīgu attieksmi pret mežu Ādažu poligona teritorijā, kuru savā valdījumā ir pārņēmusi Aizsardzības ministrija. Talkas laikā tika veikti meža stādīšanas darbi ap 12 hektāru lielā teritorijā.

Jau ziņots, ka 2017. gadā tika veiksmīgi īstenota Ādažu poligona paplašināšana, poligona teritoriju palielinot par 5259 hektāriem, ko Aizsardzības ministrija pārņēma īpašumā no Zemkopības ministrijas un A/S “Latvijas Valsts meži”. Pašreizējā Ādažu poligona platība ir 13 192 hektāri, un to plānots paplašināt par vēl aptuveni 161 hektāru.

Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki nodrošina, lai valsts aizsardzības objektos tiktu saglabāta, aizsargāta un, iespēju robežās, atjaunota vide un daba.

Informāciju sagatavoja: 
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Vita Briže
Tālrunis: 67335045 
E-pasts: vita.brize@mod.gov.lv