Aizsardzības ministrs piedalīsies Greifsvaldes Universitātes Baltijas jūras reģiona pētniecības centra attālinātajā atklāšanā

01.06.2021
Aizsardzības politika
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 2. jūnijā, aizsardzības ministrs Dr. Artis Pabriks attālināti piedalīsies Greifsvaldes Universitātes Baltijas jūras reģiona starpdisciplinārā pētniecības centra atklāšanā.

Greifsvaldes Universitātes jaunizveidotā institūcija sniegs iespēju Baltijas jūras reģiona valstu pētniekiem sadarboties dažādās jomās, kas saistītas ar valstu ilgtspējīgu attīstību un enerģētiku, kultūru, starptautiskajām attiecībām, kā arī drošību.

Pētniecības centra atklāšanā Dr. A. Pabriks sniegs publisku interviju laikraksta “Times UK” žurnālistam un Eiropas politikas analīzes centra pētniekam Edvardam Lukasam (Edward Lucas) par Baltijas jūras reģiona valstu attiecībām ar Krieviju, kā arī krīžu ietekmi uz reģionālo pārvaldību.

Aizsardzības ministra interviju plkst.17.15 pēc Latvijas laika būs iespējams vērot tiešraidē pētniecības centra “Youtube” kanālā: https://bit.ly/3fXSLFO.

Greifsvaldes Universitāte tika dibināta 1456. gadā, un ir viena no senākajām augstākās izglītības iestādēm Baltijas jūras reģionā. Mūsdienās Greifsvaldes Universitāte  uztur starptautiskās apmaiņas programmas ar vairāk nekā 200 augstskolām, un tajā studē starptautiski studenti un stipendiāti no vairāk nekā 90 valstīm.

 

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv