Aizsardzības ministrs piedalīsies Halifaksas starptautiskā drošības foruma diskusijā

20.11.2020
Aizsardzības politika
Pasākumi
Starptautiskā sadarbība
Informāciju sagatavoja
Preses nodaļa

Rīt, 21. novembrī aizsardzības ministrs Artis Pabriks attālināti piedalīsies Halifaksas starptautiskā drošības foruma paneļdiskusijā “Go Canada! Middle powers show the way”.

Latvijas aizsardzības ministrs A. Pabriks kopā ar Kanādas aizsardzības ministru Hardžitu Sadžanu (Harjit S. Sajjan) un Austrālijas Bruņoto spēku komandieri ģenerāli Enguu Kempbelu (Angus Campbell) diskutēs par drošības izaicinājumiem un risinājumiem.

Halifaksas drošības forums jau divpadsmito gadu pulcēs 300 ekspertus, kuri diskutēs par aktuālajiem globālās drošības jautājumiem, veicinot un stiprinot stratēģisko sadarbību starp demokrātiskām valstīm.

Aicinām sekot līdzi foruma aktualitātēm organizatoru oficiālajā “Youtube” kontā: https://bit.ly/397TUbU.

Kanāda ir viena no galvenajām Latvijas partnervalstīm drošības un aizsardzības jomā, un ir uzņēmusies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā daudznacionālās kaujas grupas vadību.

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un Islandes, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākais referents
Roberts Skraučs
Tālrunis: 67335393
E-pasts: roberts.skraucs@mod.gov.lv